Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek niemieckiego indeksu wykonuje 1 z 2 części założonego schematu
  • Obecnie spadek do zakresu PK pokazuje utrzymanie rynku w ruchu wzrostowym
  • Na ten moment kontrakty na DAX odbijają

Na rynku niewielka zmiana – setupy na dziś

Niemiecki indeks utrzymał schemat planowany na wczorajszą sesję handlową – przynajmniej w jakimś stopniu. Mamy w tym momencie pokrytą lukę, o której wczoraj była mowa i zatrzymaliśmy się we wczesnych godzinach środowej sesji na jej dolnym ograniczeniu. Rynek to tej pory spada bez większego zdecydowania jak widać zresztą po samym wykresie H1 – H4. Taki stan rzeczy może się trzymać podczas kolejnych sesji – ponieważ jak do tej pory widać, nie ma na rynku zbytniej podaży.

Dlatego też dziś sytuacja względem punktów kierunkowych nie będzie się zbytnio różnić. Te same zakresy mogą być punktem odniesienia na dziś dlatego sprawa wygląda w miarę prosto: w dalszym ciągu utrzymanie strefy PK, która będzie odnosić się do tego czy popyt nadal utrzymuje wykres przed dalszym spadkiem czy też nie – będzie znakiem, że rynek po pokryciu luki szuka kolejnej okazji do wzrostu. Po godzinie wejścia w pełni rynku europejskiego można będzie szukać z tych okolic longa z celem zakresu R1/R2.

Natomiast przełamanie i potwierdzenie PK pokaże, że dalsze zejście jest realnie dostępne jako opcja dla dzisiejszego handlu. Target na ten moment ciężko jednak oszacować jeśli spadek wziąłby górę. Zakres S1/S2 to jedyne na ten moment punkty odniesienia, chociaż warto pamiętać, że tendencja nadal jest wzrostowa i głębsze zejścia (lub chęć ich rozegrania) mogą być obarczone nadal większym ryzykiem.

wykres DAX H1 07.04.2021
DAX H1 07.04.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.04
R3 = 15.510
R2 = 15.407
R1 = 15.300
PK = 15.194
S1 = 15.091
S2 = 14.982
S3 = 14.873

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here