Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX podczas wczorajszej sesji pompuje wynik do zakresu 12.810 
  • Rynek przebija balon schodząc do strefy 12.500 pkt
  • Obecnie szansa na dalsze spadki jest bardzo duża a opór na 12.600

DAX z szansa na spadek do zakresu 12.340 punktów

Wczorajsza sesja idealnie pokazała, że rynek po pierwsze: zawsze daje szansę na wejście lub wyjście z pozycji (w zależności czy jest się griderem i otarło się o wywalenie konta, czy też dołącza się do trendu po korekcie) a po drugie: że nigdy nie mów nigdy. Rynek podchodząc do zakresy 12.800 pkt wygenerował sygnał spadkowy, który praktycznie ze szczytu udało się wczoraj wykorzystać. Schemat handlu na odwrotną trendu – który wykorzystuję i który to wczoraj został podany na czacie – pokazał, że takie “proste” rzeczy również dają fajny rezultat.

wykres DAX H1 24.09.2020
DAX H1 24.09.2020

Wczorajsza sesja była pierwszą sesją od roku, gdzie udało się wykręcić ponad 7 procent zysku w kilka godzin. Obecnie rynek spada do zakresu wsparcia, jednak szansa na jego przełamanie i dalszy spadek jest według mnie bardzo duża. Szacunek na dalszy poziom to dopiero zakres 12.340 punktów a szansa na wygenerowanie takiego spadku oceniam na 60 procent. Rynek ma opór na poziomie 12.600 jednak nie wydaje mi się, aby tak łatwo i idealnie dobył się test przed dalszym spadkiem.

Raczej sugerowałbym się bliższym poziomem do szukania shortów, czyli okolic zakresu PK na poziomie 12.540 punktów. Tam właśnie rynek może ewentualnie jeszcze dotrzeć prze dalszym spadkiem. Tak czy inaczej oba poziomy będą ciekawe, jeśli chodzi o szukanie dalszego dołączania do pozycji krótkich. Dopiero mocne wyłamanie 12.600 oddali dalsze spadki i postawi rynek pod znakiem zapytania.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 24.09
R3 = 12.750
R2 = 12.680
R1 = 12.610
PK = 12.540
S1 = 12.470
S2 = 12.410
S3 = 12.345

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here