Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek niemieckiego indeksu nadal znajduje się w podejściu wzrostowym
  • Aktualnie wszystko wskazuje na możliwość podtrzymania tendencji
  • Zdaje się, że dobrym momentem szukania wejścia będzie korekta do 15.222

Rynek nadal ma szansę na cel 15.330/350 pkt

Niemiecki rynek w poniedziałek wykonał jedynie delikatne zejście w okolice PK, utrzymanie zakresu oraz wygenerowanie podbicia do obecnych poziomów 15.266 punktów. Podtrzymuje to tylko zdanie o dalszej sekwencji wzrostowej, choć obecnie warto byłby wyczekać ruchu korekcyjnego do zakresów wskazywanych na poniższym wykresie niemieckiego slowpoke’a.

Na ten moment patrząc na wykres H1 wydaje się ten cel realny. Nie jest on przy tym wszystkim nowy, ponieważ o tych targetach w momencie utrzymania rynku w ryzach obozu byków mowa była już przed paroma sesjami. Patrząc z kolei na amerykanów widać, że wczorajsza sesja była wyjątkowo słaba i ci jakby szukali z kolei pretekstu do cofnięcia. Sesja azjatycka jednak ustabilizowała kurs, nie dociskała indeksu niżej co świadczyć może na korzyść dalszych wzrostów.

wykres DAX H1 13.04.2021
DAX H1 13.04.2021

Dlatego też dziś oczekiwać można będzie zejścia w ramach układu korekcyjnego oraz stworzenia sytuacji pod ewentualne skupowanie niemieckiego rynku. W pre-markciecie uaktualnienie zostanie zdanie w razie, gdyby miało ono ulec zmianie i trzeba było zrewidować założenia.

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.04
R3 = 15.510
R2 = 15.407
R1 = 15.300
PK = 15.194
S1 = 15.091
S2 = 14.982
S3 = 14.873

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here