Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontynuacja analizy niemieckiego indeksu po przerwie urlopowej oraz świątecznej
  • Obecnie rynek znajduje się w silnej sekwencji wzrostowej
  • Póki co warto będzie przyglądać się w jaki sposób rynek zachowywać się będzie do końca roku

DAX z podtrzymywaniem zależności wzrostowej – ważniejsze wsparcie na zakresie 13.600 pkt

Przede wszystkim witam wszystkim po przerwie urlopowej – wznawiamy pisanie PSV, czyli codziennego spojrzenia intraday (choć nie tylko) na niemiecki indeks DAX. W tym momencie podczas wczesnych jeszcze godzin rynek dociera do zakresu 13.655 punktów i wszystko wskazuje na to, że sekwencja wzrostowa nadal jest podtrzymywana. Patrząc na razie stricte pod względem intraday-owym widać, że baza pod dalsze wzrosty budowana jest w okolicach zakresu 13.600 punktów, gdzie na dziś wyznaczony został punkt kierunkowy (pk). Niewielka informacja czym jest PK znajduje się w dole strony pod wyznaczonymi zakresami.

WYKRES DAX H1 28.12.2020
DAX H1 28.12.2020

Generalnie po takiej przerwie trzeba wdrożyć się w rynek i do tego właśnie będzie służył mi ten nieco skrócony w handlu tydzień. Póki co wszystko wskazuje na to, że rynek może nadal kontynuować ruch wzrostowy, jednak dobrze, aby wcześniej zejście do PK się odbyło zgodnie z klasyczną zasadą układu korekcyjnego 0 “aby było z czego brać” indeks. Inaczej pozostaje jedynie patrzeć jak dalej rozwiązywać się będzie aktualny kontekst licząc na jedną z formacji odwrotu rynku.

Oczywiście obecnie można już za takimi się rozglądać, jednak dobrze byłoby, gdyby rynek przed mocniejszym cofnięciem zrobił szturm na szczyt (strefę 13.712/720) wybił go i cofnął. Wówczas można by mówić o klasycznym podejściu testu ostatniego wybijanego zakresu i ściągnięcie zleceń w kierunku 13.580 – 13.440 punktów. Na to jednak nieco za wcześnie i być może dopiero kolejne dni dadzą okazję rozegrać taki układ. Na dziś zatem pozostaje wyczekiwanie na powrót pod PK, wyjście na R2 i obserwacja dalszego zachowania. Z czasem zobaczymy co rynek dalej generuje ciekawszego do rozgrywania.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 28.12
R3 = 13.766
R2 = 13.712
R1 = 13.654
PK = 13.600
S1 = 13.543
S2 = 13.484
S3 = 13.424

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here