Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie nie pozostawiła złudzeń – poziom 12.500 został przełamany tuż po godzinie 16:00 tym samym wkraczając w strefę cen uśrednionych SMA50. Z perspektywy dziennej nie jest to jeszcze informacja dająca pełen sygnał na dogranie górnych stref oporowych – czy zmiany ogólnie panującego bądź co bądź trendu spadkowego, jednak wyjście powyżej strefy lub ponowne oscylowanie w okolicach poziomu 12.500 będzie dogodnymi miejscami do wyprowadzenia niewielkiego swing w określoym kierunku.

DAX – D1 przegląd poziomów

W przypadku re-testu poziomu i utrzymania się wykresu powyżej – próba rozegrania dojścia do ostatnich niższych-szczytów może okazać się dobrą decyzją. Zwłaszcza, jeśli potraktujemy strefę 12.500 jako poziom obrony i zastosujemy r:r nie niższe niż 3:1 na swing. Wówczas poziom 12.885 będzie targetem dla całości swinga, natomiast poziom 12.430 ostatnią linią obrony.

DAX – D1, możliwy scenariusz

W przypadku braku reakcji na poziom 12.500 – a więc braku utrzymania wykresu powyżej i widocznym przełamaniu strefy – panujący trend od stycznia tego roku powinien zostać kontynuowany i dalsze zejście w okolice dołków z końcówki czerwca powinny być formalnością. Oczywiście, jest to dłuższy układ i wizja perspektywy kilku tygodni, jednak poziom 12.500 wydaje się być jednym z tych, które mogą zainicjować takie ruchy. Warto więc przyglądać się obecnemu układowi.

DAX – D1, możliwy scenariusz

DAX Intraday

Perspektywa intraday na dzisiejszej sesji to głównie trzy istotne poziomy: 12.540 – czyli poziom europejskiego fixingu, który jest dziś dla nas pierwszym istotnym wsparciem intra, 12.511 czyli poziom dzisiejszego PV oraz 12.470 pokrywający się z poziomem S1. Choć sam układ nie wygląda na spadkowy a sentyment rynku jest pozytywny, to ciężko szukać pozycji bez korekt czy wyraźnych poziomach możliwego odwrotu. Dzisiejszą najważniejszą strefą dla całości zbudowanego układu będzie właśnie 12.540. Będzie to strefa, którą po ówczesnym wygenerowaniu sygnału można będzie wykorzystać do dołączenia do trendu, bądź w przypadku jej przełamania – próby rozegrania dojścia do strefy PV / S1.

Dax M5 – przegląd poziomów intraday

Póki wykres konsoliduje się przy szczycie – nie ma żadnego sygnału short/long.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 28.08

R3 = 12.786
R2 = 12.648
R1 = 12.598
P.P = 12.511
S1 = 12.461
S2 = 12.373
S3 = 12.236

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNicehash oddaje swoim klientom bitcoiny
Następny artykułBanki nie chcą żebyś trzymał w nich pieniądze. Nakładają “karne odsetki”
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here