Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zakres docelowy dla indeksu z wt.: R1 / R2
  • Rynek osiągnął max zakres: PK
  • Obecny ruch rodzi ryzyko spadku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Zejście na PK budzi obawy o głębsze zejście

Rynek postępuje w korekcie, chociaż wszystko jest jeszcze pod kontrolą, dopóki nie ma jakiś gwałtowniejszych spadków. Zejście do zakresu PK omawiane było do dwóch – trzech sesji, zatem zdziwienia raczej być nie powinno, jednak fakt pozostaje taki, że teraz wiele zależeć będzie od dalszej reakcji rynku. Obrona PK = całkiem ciekawy stosunek R:R w tym przedziale z możliwością podejścia pod lokalne opory.wykres DAX H1 10.08.2022
DAX H1 10.08.2022

Przełamanie z kolei PK = zejście do rejonu 13.390 pkt i ocena co dalej. Na ten moment, czyli 05:40 ciężko ocenić jak rynek będzie mógł się zachować, niemniej nadal jeszcze szansa na podejścia jest w grze. W przypadku cofnięcia jednak głębiej dopiero powrót ponad PK dać może znów sygnał long. Wszystko poniżej może nadal pozostawać w konsolidacji lub w korekcie, którą na ten moment lepiej nie szacować w zakresach docelowych.

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: Rynek nadbija boxa, brakuje jednak siły

Nic nowego w kwestii swing nie wymyślimy. Rynek ewidentnie czeka na trigger do wzrostów, którego rynek na razie nie może otrzymać. Wydaje się jednak, że wszystko pomyślnie się rozwija – na korzyść swing long z celem 14.300 – 14.700 pkt. Więcej aktualizacji w kolejnych artykułach PSV.

wykres DAX D1 08.08.2022
DAX D1 08.08.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 09/08
Szansa na główny ruch do południa: Ruch jednostajny, wzrostowy.
Cel dla sesji: R2.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wszystko w tekście.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 14.004
R2 = 13.840
R1 = 13.670
PK = 13.504
S1 = 13.339
S2 = 13.180
S3 = 13.012
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWalmart uważa Disney, Comcast oraz Paramount za transakcję strumieniową!
Następny artykułKurs dolara przy 4,60 PLN. Brak zmian od ostatnich dni na USD/PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here