Naga Markets

Strategia PSV: DAX osiąga zakres R3, nowe PK i schemat dla środowej sesjiStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na indeks osiągają ponownie zakres R3
  • W tym momencie można już zmienić zakresy docelowe dla kolejnych sesji
  • PK obecnie przypada na zakres 14.305 punktów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rynek nadal się pnie w górę

Bardzo spokojny ruch o ile można to tak nazwać – widzimy obecnie na niemieckim indeksie. Rynek ewidentnie na coś czeka, co mogłoby posłużyć jako pretekst na większą zmienność. Obecnie już przekroczyliśmy rejon ostatniego impulsu wzrostowego (wyszarzony box) i chociaż nie musi to oznaczać nic (zasada: to co oznaczamy na wykresie służy jako punkt odniesienia dla nas, nie dla rynku) to jednak pokazuje pewną rozpiętość ruchu, która dotychczas była “standardowa” dla indeksu. To z kolei może popchnąć do wniosku, że korekta aż się prosi.

Jeszcze do niedawna zakres 15 listopada był oznaczony jako rejon korekcyjny, niemniej nie spełnił on tej przesłanki – i wyleciał finalnie z wykresu. Obecnie zatem są dwie opcje:
a) rynek nadal będzie kontynuował wzrosty bez większej korekty a jedynie z cofnięciami intraday (nieznaczącymi nic dla układu)
b) rynek pokusi się o cofnięcie do zakresu S1, mniej więcej wokół którego przypada pełen zakres “standardowej” korekty skąd dopiero szukać będzie można dalszego pretekstu do wzrostu.

Ciężko ocenić który z nich ma większą rację bytu, zasadność czy logikę. Oba wchodzą w grę i na oba trzeba będzie reagować inaczej. Na ten moment jeszcze, opcja bez korekcyjna wydaje się nieco bardziej prawdopodobna, ponieważ zmienności zwyczajnie na rynku brak, a to z kolei oznacza, że rynek może w okolicach PK szukać pretekstu do wzrostu. Dobrze byłoby faktycznie zobaczyć chociaż takie cofnięcie – a potem dopiero martwić się o moment dołączenia do rynku. W przeciwnym razie zmuszeni niejako będziemy do szukania wejścia niemal na samym szczycie.

wykres DAX H1 23.11.2022
DAX H1 23.11.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: Wtorkowy ruch, aktualizacja D1

Aktualizacja przebiegu Swing D1 22.11: Rynek nadal znajduje się w jednym i tym samym ruchu. Generalnie szansa na osiągnięcie poziomu docelowego to około 65%. Wcześniej jednak korekta wchodzi w grę mimo, iż wcześniej rynek niemal wkroczył w poziomy wsparcia. Nie powinna być ona jednak głębsza niż rejony 14.150 – 13.900 pkt.

wykres DAX D1 22.11.2022
DAX D1 22.11.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 23/11
Szansa na główny ruch do południa: Kontynuacja ruchu wzrostowego, drobna korekta w grze (23.11)
Cel dla sesji: 14.575 pkt. (23.11).
Potwierdzenie stojące za tezą: Na razie jeszcze mamy dalsze podtrzymanie struktury wzrostowej. (23.11)
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 14.756
R2 = 14.603
R1 = 14.454
PK = 14.306
S1 = 14.153
S2 = 14.003
S3 = 13.852
Swing: Dalszy zakres to okolice 14.716 pkt.

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

XTB

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 23.11.2022? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w środę
Następny artykułPrzychody HP biją oczekiwania. Szacunki obejmują wzrost przychodów o 11%
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here