Naga Markets

Strategia PSV: DAX osiąga zakres R2. Siła indeksu wskazuje na dalsze podejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX osiąga zakres docelowy w postaci R2
  • Obecnie mimo zakresu docelowego można oczekiwać dalszego ruchu wzrostowego
  • Być może SWING D1 zostanie wypełniony do końca tygodnia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rynek w pogoni za celem z D1

Zdaje się, że zakres R2 nie będzie nas już interesował w roli zakresu docelowego w kolejnych godzinach, ponieważ został on właśnie osiągnięty. Obecnie patrząc na wykres H1 nasuwa się myśl po tak silnym impulsie, że rynek jest w stanie kontynuować ruch bez większych czy w ogóle – korekt. Oczywiście jest tak wczesna pora, że rynek może wykonać jakikolwiek ruch jeszcze do czasu wejścia rynku europejskiego, niemniej warto zwrócić dziś będzie uwagę na możliwość ruchu jednostajnego, bez korekt / cofnięć.

Schemat handlu może nie być taki oczywisty i obejmować może dwie strefy:
a) strefę w założeniu o brak korekty: przejście ponad R2, stabilizacja, retest i wyście,
b) strefę w założeniu o korektę: zejście do R1, re-test, stabilizacja i wyście.
W obu przypadkach jednak cel może być ten sam: 14.700 – 14.735 pkt. i liczę, że tym razem rynek sprosta wymaganiom porannym. Równocześnie z osiągnięciem celu dla INTRADAY zostanie osiągnięty cel SWING. Szansa na spadki jest dziś mała, dalsza kontynuacja ruchu wzrostowego oceniania jest na 64%.

wykres DAX H1 01.12.2022
DAX H1 01.12.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: Brak zmian – dalej mowa o wzrostach do #3 celu

Aktualizacja przebiegu Swing D1 22.11: Rynek nadal znajduje się w jednym i tym samym ruchu. Generalnie szansa na osiągnięcie poziomu docelowego to około 65%. Wcześniej jednak korekta wchodzi w grę mimo, iż wcześniej rynek niemal wkroczył w poziomy wsparcia. Nie powinna być ona jednak głębsza niż rejony 14.150 – 13.900 pkt.

wykres DAX D1 22.11.2022
DAX D1 22.11.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Wzrosty (01.12),
Cel dla sesji: 14.700 – 14.735 (01.12),
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsza tendencja wzrostowa (01.12),
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 14.756
R2 = 14.603
R1 = 14.454
PK = 14.306
S1 = 14.153
S2 = 14.003
S3 = 13.852
Swing: Dalszy zakres to okolice 14.716 pkt.

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Bossa

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 01.12.2022? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w czwartek
Następny artykułSilna sesja na Wall Street. Powell napędza rynki we wzrostach
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.