Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Niemiecki indeks podczas poniedziałkowej sesji wypełnia targety oznaczone we wczorajszym PSV – niestety, nie do końca zgonie z planem ruchu. Chciałem, aby rynek wykonał jeszcze korektę przed “tym” ruchem tak, aby móc wbić się w niego na relatywnie ograniczonym ryzyku. Niestety, rynek poszedł bez żadnej większej korekty – zaliczając strefę po strefie – godzinę po godzinie.

W tym momencie po wykresie widzimy pełną realizację strefy tj. osiągnięcie poziomu 10.200 jako targetu całościowego dla wczorajszej sesji. Sygnał popytowy z piątkowej sesji okazał się bardzo trafny, a analiza skupienia obrotu była dobrym ruchem. Od piątkowej sesji w sumie rynek wykonał nieco ponad 840 punktów.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Silne wzrosty na rynku akcji, EURUSD z szansą na korektę?

wykres DAX H1 07.04.2020
DAX H1 07.04.2020

Obecnie patrząc na wykres można by zastanawiać się kiedy przyjdzie jakaś korekta – i przede wszystkim dokąd można mówić jeszcze o korekcie a już o powrocie do tworzonego przez dłuższy czas pasma konsolidacyjnego. Jak dla mnie patrząc po wczorajszej strukturze ruchu jednym z ważniejszych miejsc jest zakres wsparcia sekwencyjnego – oznaczonego na poniższym wykresie.

Zakres ten stanowi bazę dla dalszych wzrostów dokładnie w ten sam sposób, w jaki “wsparcie wolumenowe” tworzyło bazę dla piątkowej sesji. To, że pojawi się niewielki pullback to kwestia wybadania kiedy nastąpi wyładowane obecnego sentymentu wzrostowego. Pisząc wyładowanie sentymentu nie mam na myśli sentyment retail, tylko ruch na cash-out częściowy kontraktów zbieranych z dołków. Zwykle taki ruch przypomina tak zwane “tory” – każdy znający podejście graczy fibo wie o czym mówię.

wykres DAX H1 07.04.2020 2
DAX H1 07.04.2020 2

Szybkie i mocne podejście, potem zwykle mocniejszy pullback, lub opcja druga – rozładowywanie towaru po okolicznych wioskach, czyli schemat wyładowania (patrz: jeden ze schematów psv). Tego oczekiwać będę po najbliższej sesji.

Z kolei celem dla wykresu uważam, że jest zakres 9830 punktów, gdzie oznaczone zostało wsparcia sekwencyjne – o czym już pisałem. Jeśli zauważę dziś jakiś ciekawy sygnał sprzedażowy dam znać na kanale Telegram.

 

Dzisiejsze poziomy PK: 07.04
R3 = 10.468
R2 = 10.271
R1 = 10.097
P.P = 9925
S1 = 9778
S2 = 9631
S3 = 9494Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here