Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks strzela zakres 12.350 punktów podczas środowej sesji
  • Czwartkowa rozpoczyna się na relatywnie wysokich poziomach
  • Tendencja wzrostowa jest silna, jednak drobna korekta byłaby oczekiwana

Czy DAX da szansę rozegrania dziś niewielkiej korekty?

Z perspektywy interwału czasowego H4 nie tylko osiągnęliśmy najwyższy target z wczorajszej sesji, ale i jak widać po poniższym rysunku – ponownie znajdujemy się powyżej zakresu dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji. Sprint niemieckiego indeksu do tego zakresu dobrze, aby jednak podczas kolejnych godzin zostać choć w niewielkiej części korektowany, tak, aby można było mówić o zdroworozsądkowym podejściu do dalszego ewentualnego podejścia.

WYKRES DAX H4 05.11.2020
DAX H4 05.11.2020

Jeśli podczas dzisiejszej sesji przetestowalibyśmy zakres PK (w momencie pisania analizy DAX jest w rejonie R1) lub nieco niższy poziom – S1, to byłoby dobre miejsce do ponownego szukania sygnałów wzrostowych. Do tego momentu jednak nie ma co liczyć na racjonalne dołączenie do ruchu, ponieważ w ten tendencji jesteśmy najzwyczajniej w świecie na lokalnych szczytach.

Potencjał zysku do ryzyka zdecydowanie nie przemawiania na razie za pozycjami długimi. Dlatego dziś oczekuję korekty tych 110 – 220 punktów w ramach sparowania nieco ruchów wzrostowych. Przy okazji testu dolnych ograniczeń można będzie przyglądać się jak wygląda to wolumenowo, ponieważ popyt jeśli miałby się pojawić w tych rejonach – będzie widoczny na wolumenie. Wówczas celem dla sesji mógłby być zakres R2, czyli okolice 12.400 punktów.

wykres DAX H1 05.11.2020
DAX H1 05.11.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 05.11
R3 = 12.496
R2 = 12.394
R1 = 12.288
PK = 12.184
S1 = 12.086
S2 = 11.983
S3 = 11.880

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here