Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX z możliwym odwrotem ruchu na dłużej

Podczas wczorajszej sesji wspominałem o tym, że istnieje spora szansa na to, że rynek będzie już wykańczał ruch spadkowy w gwoli zasady jego 600-punktowych impulsów. Póki co sprawdza się to idealnie, chociaż nie od razu rynek odwrócić – trzeba było nieco cierpliwości. Jednak wszyscy, którzy faktycznie odbicia szukali mieli szansę na bardzo ciekawy trade, m.in rozegranie S2 -> R1 co mogło dać ponad 170 punktów.

wykres DAX H1 23.10.2020
DAX H1 23.10.2020

W gruncie rzeczy można było na szybko nawet napisać pod to kolejną projekcję swing, jednak zasada odpoczynku po skończonym ledwie trejdzie nadal obowiązuje. Najwięcej błędów jakie zwykle popełniamy dzieją się w następnie zbyt szybkiej reakcji trejd po trejdzie. Dlatego osobiście odpuściłem, jednak warto obserwować dalszą reakcję rynku, ponieważ jeśli ten faktycznie ma zamiar już odrabiać – zejścia w okolicę PK, S1 dzisiejszego mogą dać fajną strefę na przetrzymanie pozycji na swingowy handel.

W ten sposób wygląda też podejście intraday. PK -> R2, S1 -> R1. Czyli klasyka. Czekamy do 09:00 oraz decydujemy co dalej, warto jednak uważać na tę godzinę bo ta potrafi wiele zmieniać w układach. Od poniedziałku wracam na rynek i słyszymy się na kanale Telegram.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 23.10
R3 = 12.700
R2 = 12.641
R1 = 12.585
PK = 12.530
S1 = 12.470
S2 = 12.415
S3 = 12.360

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here