Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks wkracza w drugą strefę dystrybucji podczas wczorajszej sesji
  • Cześć pozycji została złapana, jednak nie wszystko indeks aktywował
  • Szansa na spadek jest duża, choć wiele zależy od dalszych reakcji

Niemiecki indeks w drugiej strefie dystrybucji

Wczorajsza sesja dała nam szansę na dystrybucję, zgodnie z drugą oznaczaną strefą według czwartkowego podejścia. Złapałem część pozycji, choć nieco później ponieważ cały czas wahałem się czy rynek faktycznie nie wyciągnie w ostatnich chwili ruchu. Jak widać jednak faktycznie strefa została utrzymana a szansa na zejścia w dalszym ciągu są duże. Obecnie – jeśli rynek kontynuować będzie wyprzedaż bez zbędnych korekt TP przesuwać będę nieco niżej licząc na nieco większe zejście (zgodnie z założeniem: 12.100 – 12.000).

wykres DAX H4 20.10.2020
DAX H4 20.10.2020

Z perspektywy intraday z kolei rynek według punktów PK wygląda w sposób następujący. Praktycznie z rana testujemy zakres S1, dając szansę na niewielkie odreagowanie rynku. Tym samym również gdyby doszło do odbicia od PK – kolejna szansa będzie do szukania pozycji krótkich celem dzisiejszego S2 na poziomie 12.700 punktów. Szansa na odwiedzenie poziomu w moim odczuciu jest dość spora i jeśli tylko Ameryka dziś nie będzie kombinować można będzie się takiego ruchu spodziewać dość szybko.

wykres DAX H1 20.10.2020
DAX H1 20.10.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 20.10
R3 = 12.974
R2 = 12.916
R1 = 12.861
PK = 12.807
S1 = 12.754
S2 = 12.703
S3 = 12.647

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here