Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks cofają poniżej punktu odniesienia – szczytu
  • W tym momencie warto obserwować jak dalej zachowa się indeks DAX
  • Potwierdzenie powrotu poniżej szczyt może zainicjować projekcję pro-spadkową

Czwartkowa sesja pod znakiem szukania potwierdzenia

W tym momencie z samego rana patrząc na wykres widać co prawda cofnięcie indeksu, jednak cofnięcie to zainicjowane zostało praktycznie na jednej świecy H4 – i to z godzin nocnych w dodatku, czego w zasadzie nie respektuję w swoim podejściu. Gdyby to zejście miało miejsce w innych godzinach – regularnej sesji, a dziś jedynie utrzymywane, sprawa miałby się inaczej. W tym wypadku jednak nie ma mowy o tym, aby taka sytuacja miała miejsce i aby traktować to jako silny sygnał.

wykres DAX H4 12.11.2020
DAX H4 12.11.2020

Innymi słowy szukamy dziś potwierdzenia na powrót do obecnego zakresu – czyli znalezienie się indeksu poniżej zakresu ostatniego szczytu. Potwierdzenie dam nam sygnał spadkowy i można będzie w końcu boxa oznaczonego z wykresu H4 traktować jako miejsce dystrybucji. Cel jest znany, więc kolejny raz go powtarzać nie będę (albo dobra, niech stracę: 12.400 – 12.600). Sesja regularna jednak może wszystko jeszcze zanegować dlatego nie podkręcać się póki sygnał nie zostanie podtrzymany.

Tymczasem w kwestii handlu intraday: PK w moim odczuciu nie różnią się od wczorajszej sesji – są dokładnie na tych samych poziomach ponieważ też rynek nie ruszył się zbytnio, nie zanegował niczego, niczego też nie pogłębił. Stary schemat – PK utrzymane -> R2. Przełamany, walczymy o dogranie S1/S2.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.11
R3 = 13.333
R2 = 13.255
R1 = 13.180
PK = 13.100
S1 = 13.035
S2 = 12.960
S3 = 12.880

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here