Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki rynek ni wykonuje żadnej, większej korekty w tym ruchu
  • Zdaje się, że DAX idzie na poziomy 13 tys punktów bez zbędnych powrotów
  • Wczoraj wyznaczone zostały dwa targety docelowe dla rosnącego DAXa

DAX z celami 13.280 oraz 13.550

Indeks podczas wczorajszej sesji wycisnął wszystko i wszystkich, kiedy jednostajnym ruchem przełamał zakres 12.860 punktów i ledwie wyhamował, aby wykonać re-akumulację. Trudny ruch do wyłapania na dłuższa metę, chyba, że ktoś ma naprawdę sporo odwagi i wprawę w ładowaniu longów na zasadzie piramidy na stale rosnącym rynku. Ja zawsze mam problemy z tego typu podejściem i wole nie handlować danego dnia wcale, niż próbować dołączać na szczytach z ryzykiem nagłego cofnięcia jak w piątek.

Tymczasem wczoraj podczas analizy niemieckiego indeksu – tak, która również obejmowała spółki oraz inne tego typu ‘rzeczy niezwiązane z niemieckim indeksie’ – gdzie dzięki temu potwierdzona została teza dalszych wzrostów oraz tego, w jaki sposób rynek może podczas kolejnych sesji się zachować. To, co było wczoraj zostaje dla osób, które widziały – ale targety podaję dla wszystkich: 13.280 oraz 13.550 punktów.

Z sesji intraday: PK znajduje się na poziomie 12.850 punktów mniej więcej i zadaniem dzisiejszym dla niego to utrzymanie rynku powyżej tego zakresu. Jeśli zakres się utrzyma, wówczas będzie można powiedzieć, że dalsze longi są w grze a targetem docelowym będzie dla sesji zakres 12.980 punktów. Nawet jeśli indeks zacznie wariować i wybijać PK – powrót wykresu powyżej niego ponownie uaktywni setup long wraz z utworzeniem ponownie pozytywnej struktury rynku. Cofnięć dziś bardzo dużych nie widzę, chociaż to sam rynek rozstrzygnie. Patrząc na wczorajszy sentyment rynku nie chcę nawet wiedzieć ile pozycji krótkich pozostawało z rejonów 12.500 – 12.700.

wykres DAX M30 29.09.2020
DAX M30 29.09.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 29.09
R3 = 13.040
R2 = 12.980
R1 = 12.917
PK = 12.855
S1 = 12.795
S2 = 12.735
S3 = 12.667

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here