Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX osiągają wczoraj zakres poziomu 12.940 punktów
  • Zdaje się, że DAX nieco nad wyrost zareagował ze spadkami
  • Czy może indeks wie coś, czego reszta indeksów jeszcze nie wie?

Nadpobudliwy DAX i jego reakcja – przesadzona?

Okej, wczoraj pisałem, że jeśli rynek przekroczy zakres 13.050 będzie to oznaczać możliwość zmiany sekwencji ze względu na to, że z czysto sekwencyjnego punktu widzenia właśnie na tym terytorium przypada obrona układu wzrostowego. I nic w tej kwestii co prawda się nie zmieniło, jednak patrząc na wczorajszy ruch mam wrażenie, że DAX przekroczył zakres już nie tylko 13.050 ale i 12.950 w sposób nad reaktywny. Jest takie amerykańskie stwierdzenie, które lepiej pasuje niż “przesadzony” a brzmi overreacted. Patrząc po wykresie NQ – ten w sumie nic takiego nie zrobił, nadbił szczyt oraz cofnął do dołków i tyle. EU50 z oklei podobnie, owszem, cofnął, jednak nie naruszając i nie zbliżając się w ogóle do swojego sekwencyjnego wsparcia.

wykres DAX M30 14.10.2020
DAX M30 14.10.2020

W każdym razie obecnie wybroniliśmy część spadków i obecnie stukamy zakres ważny dla indeksu jednak od drugiej strony. I teraz pytanie: co dalej? Z jednej strony idealne miejsce dla dalszych spadków, z drugiej jeśli nie kupujemy tego spadku (jak m.in ja) to musimy czekać, aż rynek wyklaruje sytuację. Dla longów ważnym jest zarówno PP jak i S1. Przekroczenie PP zbuduje pozytywną strukturę rynku i da szansę podejścia pod zakres 13.080 punktów. Zaś zejście na S1 i utrzymanie tej strefy da możliwość wejścia z celem 13.064, gdzie przebiega aktualnie średnia krocząca.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.10
R3 = 13.146
R2 = 13.105
R1 = 13.064
PK = 13.025
S1 = 12.983
S2 = 12.942
S3 = 12.901

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here