Naga Markets

Strategia PSV: Środowa sesja na DAX pcha indeks poniżej PK. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX zawęża dzienny zasięg ruchu
  • Nadal ten sam cel wchodzi w grę
  • Rynek może dziś wygenerować sygnał sell z okolic PK
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX, nadal ten sam schemat

W piątek początek sesji można podsumować jednym zdaniem: rynek wraca do punktu wyjścia. Nic nie uległo zmianie względem schematu czwartkowego poniżej (tak, wykres z czwartku) i nadal szukać można sygnałów sell – najlepiej w okolicach rejonu PK. Wszystko to, co wczoraj było opisywane nadal stanowić może ruch dnia:

Teraz wypadałoby skupić się przede wszystkim na dalszym ruchu spadkowym, który w momencie utrzymania PK może rozpędzić się do zakresu S2 na poziomie 12.440 pkt. Wszystko jak na poniższym wykresie, a my mówimy dziś: witaj korekto.

wykres DAX H1 20.10.2022
DAX H1 20.10.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: DAX testuje średnią D1

Krótko: DAX ponad średnią D1 może wyg. sygnał long z celem 13.580 – 13.750 pkt.

wykres DAX D1 19.20.2022
DAX D1 19.20.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 21/10
Szansa na główny ruch do południa: Cofanie.
Cel dla sesji: 12.575 – 12.440 pkt
Potwierdzenie stojące za tezą: Wybicie PK = rozpoczęcie korekty.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.193
R2 = 13.040
R1 = 12.889
PK = 12.740
S1 = 12.594
S2 = 12.440
S3 = 12.290
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 21.10.2022? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w piątek
Następny artykułPiątkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 21 października 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here