Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal utrzymują się wysoko
  • Zdaje się, że szansa na cofnięcie jeszcze istnieje
  • Kluczem do tego jest jednak ostatni szczyt – widoczny z wykresu H4

Kontrakty na DAX strzelają wszystkie poziomy docelowe

Dziś z rana indeks niemiecki ponownie znajduje się przy górnym ograniczeniu wyznaczonego przeze mnie wczoraj boxa. Zdaje się, że co prawda sekwencja wzrostowa nadal się utrzymuje – to obóz byków wyraźnie spowolnił swoje zapędy na lidera. W tym momencie kiwamy się w okolicach ostatniego szczytu – oznaczonego na poniżej załączonym wykresie indeksu z perspektywy interwału czasowego H4.

wykres DAX H4 11.11.2020
DAX H4 11.11.2020

Generalnie pisałem wczoraj o możliwości wystosowania kontry do “szczepionkowego wystrzału” i nadal jestem zdania, że rynek jest w stanie to zrobić. Zasięg ruchu to okolice 12.600 – 12.400 punktów, zaś strefa widoczna jest na powyższym wykresie. Osobiście jeszcze nie jestem w pozycjach, ponieważ jak pisałem – najbliższa sesja będzie mi służyć do obserwacji jak zachowuje się względem niej rynek, a nie łapać pozycje na ślepo.

Nadal czekam na trigger, a będzie nim ponowny powrót poniżej zakresu ostatniego szczytu. Nie wiem czy czytelnicy pamiętają, ale jakiś czas temu opisywałem sytuację podobną na DAX z wybiciem szczytu i powrotem – schemat odwrotu potencjalnego rynku. Tutaj ta zasada będzie obowiązywać dokładnie tak samo, dlatego też setup uważam nadal w grze nawet, jeśli zaczęliby nadbijać boxa, jednak potem wróciliby poniżej zakresu szczytu.

Punkt kierunkowy na sesję znajduje się na poziomie 13.100 – 13.105 punktów i wiecie dokładnie jak wobec niego postępować. Utrzymanie się rynku powyżej daje szansę dziś na strzelenie zakresu 13.255 punktów, zaś wyłamanie może dać fajny moment do pozycjonowania się pod ew. mocniejsze zejście.

wykres DAX H1 11.11.2020
DAX H1 11.11.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 11.11
R3 = 13.333
R2 = 13.255
R1 = 13.180
PK = 13.100
S1 = 13.035
S2 = 12.960
S3 = 12.880

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here