Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal oscylują w wąskim zakresie
  • DAX z wsparciem dnia na poziomie 13.189 punktów
  • Rynek jednak nie wykazuje żądnych konkretnych tendencji 

DAX chwilowo powyżej zakresu średniej

Niemiecki indeks podczas środowego poranka nie wykazuje żadnych konkretnych tendencji, które mogłaby służyć jako wskazówka dla sesji intraday. Ot, ruch przy R1 z możliwością cofnięcia pod zakres Punktu Kierunkowego dnia. W ostatnich dniach rynek bardzo mocno zawęził swoje ruchy, dlatego też coraz ciężej jest wyznaczyć potencjalne zasięgi mając z tyłu głowy, że indeks w każdej chwili może zerwać się ze smyczy wykonując ruch na 200 – 300 punktów.

wykres DAX H1 16.09.2020
DAX H1 16.09.2020

Obecnie jednak nic na taki ruch nie wskazuje, a wtorkowa sesja, która często bywa dniem jednego kierunku była dniem kolejnej konsolidacji. Rynek generalnie według mnie ma faktycznie szanse jeszcze strzelić zakres 13.550 punktów nim zacznie wykonywać jakieś głębokie korekty, jednak patrząc na ten zakres bocznego ruchu zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle wykonalne.

Tak czy inaczej jednak rynek ma szansę dziś zejść do zakresu punktu kierunkowego, przetestować go i dać ruch pod wczorajszy zakres targetu docelowego, czyli 13.285 punktów. Dopiero przełamanie PK wykaże negację ruchu wzrostowego i wskaże jako kolejny cel zakres 13.130 pkt. Na razie nic ponad to powiedzieć ciekawszego się nie da.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 16.09
R3 = 13.381
R2 = 13.312
R1 = 13.248
PK = 13.189
S1 = 13.130
S2 = 13.070
S3 = 13.006

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here