Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Indeks nadal znajduje się w relatywnie wąskim zakresie ruchu
  • Wczorajsze zejścia zostały szybko wybronione, co świadczy o intencjach
  • Rynek nadal ma szansę bronić się przed zejściami, atakując 13.285

Niemiecki indeks ‘przyklejony’ do ceny uśrednionej

Cóż można powiedzieć nowego o indeksie, kiedy ten wykonuje cały czas dokładnie te same, nudne już ruchu up&down. Na razie mamy cały czas testowane te same zakresy, ciągle liczę na to, że w końcu rynek odwiedzi terytorium 13.285 i nadal zbliżając się do tego zakresu w pewnym momencie indeks odpuszcza i nurkuje do pobliskich wsparć. Nic w tym dziwnego, w końcu najważniejszy dzień dla niego jest właśnie dzisiaj, podczas dnia trzech wiedźm.

Czy rynek musi dziś wykazywać wzmożone ruchu? Nie musi, ale może. Rolowanie kontraktów i przejścia na nowe serie to zwykle czas, w którym zaczyna się pokazówka z jednej i drugiej strony. Osobiście uważam jednak patrząc na rynek opcyjny, że ten niewiele może nowego nam pokazać, a co za tym też idzie – cel 13.550 dla indeksu pozostaje niezmieniony. Dopiero po strzeleniu tego zakresu uważam, że szansa na spadki jest relatywnie duża.

wykres DAX H1 18.09.2020
DAX H1 18.09.2020

Tymczasem dla sesji intraday. Rynek zatrzymuje się pomiędzy PK a R1. Dziś PK niewiele różnią się od wczorajszych – toteż ruch niewiele inny się wydaje. I tu przekroczenie zakresu średniej, jeśli to takowego dojdzie – może wywołać większy ruch wzrostowy. Dlatego warto będzie nie łapać dziś noży bez potwierdzenia sygnałów zmiany układu, sekwencji czy trendu. W momencie przełamania średniej rynek może wygenerować podejście nawet do zakresu 13.320 – 13.345 pkt. Dopiero przełamanie PK będzie dla mnie oznaką słabości rynku oraz utworzeniem negatywnej struktury dnia.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 18.09
R3 = 13.345
R2 = 13.280
R1 = 13.216
PK = 13.152
S1 = 13.090
S2 = 13.026
S3 = 12.957

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here