Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks testuje wczoraj zakres wsparcia S1
  • R1 jako górne ograniczenie utrzymuje indeks jeszcze przed dalszymi wzrostami
  • DAX z szansą na dalsze wzrosty, jeśli wykorzysta szansę to celem może być nawet 12.911 pkt.

DAX z perspektywą dalszego wzrostu, jeśli pokona zakres oporu

Podczas wczorajszej sesji niemiecki indeks miał perspektywę zejścia do zakresu drugiego dziennego wsparcia intraday – S2. Wcześniej jednak S1 (choć nieco nadbijane) utrzymało wykres przed większymi spadkami, dając szansę indeksowi na podejście pod zakres R1. Tu rynek wyhamowuje dalsze wzrosty i czeka na dalszy pretekst do ruchu. Obecnie patrząc na PK, ten znajduje się na poziomie 12.786 punktów.

wykres DAX M30 01.10.2020
DAX M30 01.10.2020

DAX ma dziś zatem dość spore szanse na utrzymanie zależności wzrostowej wyprowadzonej w drugiej części handlu środowej sesji. Jeśli PK nadal będzie utrzymywane na wczesnej sesji – tzn po godzinie 09:00 można będzie szukać sygnałów wzrostowych z celami: 12.865 pkt oraz 12.911 pkt jako całość wzrostu na dzień dzisiejszy. Przy odrobinie szczęścia rynek może wyjść z testem nieco wyższej strefy, ale dobrze, aby chociaż minimum tego ruchu wykonał.

Nadal warto pamiętać, że znajdujemy się w układzie konsolidacyjnym. Rzecz jasna takie układy w każdym momencie mogą zostać wyłamane, ale na większe zasięgi póki co nie fiksowałbym się bez potwierdzenia, że rynek w końcu ma siłę na pokonanie górnych ograniczeń. Cele górne z projekcji czwartkowej nadal pozostają aktywne.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 01.10
R3 = 12.963
R2 = 12.902
R1 = 12.843
PK = 12.786
S1 = 12.726
S2 = 12.663
S3 = 12.607

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here