Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek podchodzi znacznie wyżej niż planowany cel z psv
  • Kontrakty testowały zakres 15.570 punktów
  • Obecnie cofamy do poziomu 15.533 punktów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Środa przebija oczekiwania wzrostowe

Wczorajsza sesja znacznie mocniej podeszła, niż oczekiwałem – co skutkowało wystrzałem pod zakres 15.570 pkt z planowanych 15.480 pkt. Rynek tym samym podkreśla tylko siłę obecnej struktury i możliwość jej kontynuacji w kolejnych dniach. Jedyne co, to prosi się o korektę tak, aby można było dołączyć do obecnego ruchu w jakiś rozsądny sposób, a nie na szczytach jak to jest obecnie.Dlatego też dziś skupiłbym się na tym jak reagować będzie rynek dopiero w okolicach PK, na poziomie 15.460 punktów. To zakres, od którego można będzie oczekiwać jakiś reakcji, chociaż z głową. Zasada zawsze ta sama: zejście, re-testy, utrzymanie, szukanie reakcji, potwierdzenie, wejście. Trudno jedynie oszacować jest target na dzisiejszą sesję, ze względu na i tak już napompowany ruch.

wykres DAX H1 23.09.2021
DAX H1 23.09.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch:
Dalsze wzrosty, po korekcie
Target dla sesji: 15.630 – 15.675
Potwierdzenie stojące za tezą: Nadal utrzymująca się sekwencja wzrostowa, baza struktury na poziomie 15.458 pkt.
Dzisiejsze poziomy PK*: 23.09
R3 = 15.747
R2 = 15.647
R1 = 15.551
PK = 15.458
S1 = 15.367
S2 = 15.275
S3 = 15.181

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here