Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niewiele zmieniło się od wczorajszej sesji na niemieckim indeksie
  • DAX pokazuje, że sekwencja wzrostowa nadal trzyma rynek
  • PK pozostają dokładnie takie same dla czwartkowej sesji handlowej

DAX nadal utrzymuje strukturę wzrostów – clue to nadal poziom 13.265 pkt

Jak widać niewiele zmieniło się od wczorajszej sesji handlowej. Rynek dokładnie wygląda tak, jak wyglądał wczoraj, z tą drobna uwagą – że wczorajsze nastawienie faktycznie miało prawo być delikatnie spadkowe względem wcześniejszych wzrostów (co po części rynek wykonał) jednak dziś jest to typa struktura na wyciąganie ruchu.

wykres DAX H1 26.11.2020
DAX H1 26.11.2020

Rynek wygląda, jakby chciał dziś powędrować w rejony 13.400 i 13.450 punktów. Wcale mnie nie zdziwi taki ruch, ponieważ utrzymywanie się kolejny dzień na tych poziomach i do tego jeszcze wyciąganie każdego spadku powoduje, że rynek zwyczajnie aż się o to prosi.

Dlatego na dzisiejszej sesji lepiej uważać z gridowaniem i innymi udziwnieniami. Long setup trwać będzie tak długo,. jak długo utrzymywana jest średnia + wsparcie, a te przebiegają dziś dokładnie w tym samym zakresie. Dopiero wyłamanie PK + średniej dać może ruch pod S2, w co osobiście dziś wątpię. Chociaż dam się zaskoczyć przez rynek – ale tylko w kwestii samego kierunku, bo w przypadku obu setupów jestem już przygotowany.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 26.11
R3 = 13.452
R2 = 13.389
R1 = 13.326
PK = 13.264
S1 = 13.205
S2 = 13.147
S3 = 13.090

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here