Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX nadal broni się przed ewentualnymi spadkami
  • Wzrosty jednak też póki co trzymane są w ryzach
  • Indeks ma szanse na wygenerowanie sygnału sprzedażowego

DAX nadal na wsparciu – oczekiwanie na dalsze sygnały

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji wykonuje nagły zwrot testując wsparcie, które utworzony zostało we wtorek. Na razie jeszcze jak widać wsparcie co prawda jest bronione, jednak – wszystko dziś się może zdarzyć. Dziś czwartek przed wygasaniem opcji, tak więc zazwyczaj w ten dzień można oczekiwać dużą ruchliwość indeksu. Zobaczymy czy i tym razem ta zasada się sprawdzi.

Tymczasem jeśli chodzi o dalsze sygnały typu swing – warto kierować się oznaczonym boxem. Dolne ograniczenie będące aktualnie wsparciem znajduje się na poziomie 12.150/140 pkt, zaś górne 12.440/50 pkt. Póki co żadne z tych zakresów nie zostało przełamane, choć istotnie – do testów dochodziło jak między innymi dziś z rana dolnego ograniczenia.

wykres DAX H4 18.06.2020
DAX H4 18.06.2020

Póki co zatem mamy dalszej ruch w konsolidacji i póki nie zostanie box wybity, trzeba radzić sobie handlem od bandy do bandy. W przypadku jednak wyłamania strefy dolnego ograniczenia celem dla indeksu dla ruchu typu swing może okazać się zakres 11.880 – 11.730. Wspominam o tym, ponieważ rynek testując dziś wsparcie wykonał pierwszy krok przygotowawczy.

W kwestii intraday z kolei punktem kierunkowym dnia jest zakres 12.204 punktów. Wszystko powyżej jest w longu – nadal. Test zakresu PK lub bliskich okolic z utrzymaniem strefy będzie przeze mnie wykorzystywany do podjęcia próby long – z celem dzisiejszego R2. Shortów szukać będę dopiero, kiedy rynek albo znajdzie się poniżej PK – albo kiedy wyładowana zostanie strefa przy poziomie dziennego R2.

Zobacz także: Kursy walut NBP w poniedziałek: kurs dolara i franka w górę, euro i funt tracą. 15 czerwca 2020 r.

Dzisiejsze poziomy PK: 18.06
R3 = 12.475
R2 = 12.381
R1 = 12.289
P.P = 12.204
S1 = 12.110
S2 = 12.026
S3 = 11.936

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here