Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX pozostają dokładnie w tym samym zakresie
  • Ruch jednak przemawia nadal na korzyść pozycji krótkich
  • Szansa na spadki do 12.900 jest w tym momencie większa

DAX z celem 12.965/900 podczas środowej sesji handlowej

Niemiecki indeks 30 największych spółek podczas wczorajszej sesji widocznie zmniejszył swoje zasięgi i pozostał dość wąskim zakresie handlu. Mimo tego, że danych było dużo na wczorajszą sesje rynki zdawały się jakby zrobić sobie kolejny dzień wolny od handlu. Obecnie niewiele zatem się zmieniło i nadal oczekuje się wyklarowania sytuacji – czy rynek będzie miał zamiar kontynuować zejście, czy też będziemy atakować górne ograniczenia po raz kolejny.

WYKRES DAX H1 18.11.2020
DAX H1 18.11.2020

Charakterystyka tej godziny, czyli wczesnej godziny szóstej jest taka, że rynek nie jest jeszcze jednoznaczny, jednak wszystko wskazuje na razie na to, że szansa na wygenerowanie ruchu wzrostowego do zakresu 13.205 jest dość spora. Tam, czyli przy zakresie dziennego R2 wynikającego z wytyczanych przeze mnie punktów kierunkowych – szukać można będzie dopiero pierwszych reakcji pro-spadkowych, które oparte będą na dobrym współczynniku potencjalnego zysku do ryzyka.

Innymi słowy, jest to miejsce, które przemawiać będzie na korzyść pozycji krótkich. Jeśli jednak rynek okaże się słaby i nie będzie w stanie testować R2 – warto będzie próbować wyłapać ruch po przełamaniu PK dziennego na wysokości 13.085 punktów, choć tu trzeba będzie pokombinować w kwestii wejścia. W każdym razie cofnięcie jest zasadne, ale wcześniej rynek może jeszcze chcieć utrzymać się w okolicach zakresu 13.140 – 13.200.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 18.11
R3 = 13.270
R2 = 13.205
R1 = 13.145
PK = 13.085
S1 = 13.027
S2 = 12.965
S3 = 12.900

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here