Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal bronią się przed spadkiem
  • PK jednak nadal znajduje się powyżej obecnej ceny
  • Rynek dziś ma szansę przetestować zakres R1 – dziennego oporu intraday

DAX z celem R1: clue dla scenariusza – wybronienie dołka

Niemiecki indeks zdaje się popadł w lekką konsolidację podczas wczorajszej sesji mimo, iż wobec job-lessowej sesji oczekiwało się nieco więcej. Jednak nadal stoimy mniej więcej w tym samym zakresie i prędko może się to nie zmienić. Liczę jednak na to, że dziś DAX wyciągnie ruch pod zakres R1 – pierwszego dziennego oporu intraday. Aby faktycznie mówić o takim ruchu dziś S1 i dołki oddalone kilkanaście pkt od niego muszą być dziś bronione.

wykres DAX H1 19.02.2021
DAX H1 19.02.2021

Więc wyjście rynku poniże tego zakresu automatycznie będzie negować poz. długie. Dziś rozgrywanie shortów wchodzi według mnie w grę dopiero z poziomów średniej kroczącej, ew. właśnie zakresu R1. Obecnie, przy dołkach niesie to IMO zbyt duże ryzyko ew. wyciągnięcia ruchu, co może zwyczajnie skutkować zastaniem z shortem na dołku w razie szybkiego odbicia. Godzina 09:00 pokaże jednak co dalej rynek ma w zamiarze.

Dzisiejsze poziomy PK*: 19.02
R3 = 14.089
R2 = 14.033
R1 = 13.977
PK = 13.926
S1 = 13.873
S2 = 13.821
S3 = 13.764

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here