Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja handlowa nadal nie przyniosła żadnego wyjaśnienia w kontekście dalszych ruchów na niemieckim indeksie DAX. Nadal te same poziomy stanowią zarówno newralgiczne poziomy wsparć – które przekroczone mogą wywołać impulsy spadkowe na wykonanie długo wyczekiwanej korekty, jak i nadal te same strefy oporu trzymają wykres w ryzach przed ewentualnością dalszych podejść. Roczny cel w postaci zakresu cenowego 12.840 – 12.900 punktów zdaje się być na wyciągnięcie ręki, jednak do końca roku jeszcze sporo czasu – a co za tym idzie równie dużo czasu pozostaje do jego osiągnięcia.

Wczorajsza sesja dała podejście na około 95 punktów do strefy 12.580 – następnie spadek osiągnął ponownie strefę 12.455 punktów. Brak realizacji natychmiastowego zejścia nie znaczy dla indeksu nic szczególnego – zwyczajnie, zejście to odbyło się w późniejszym czasie. Patrząc na wykres M5 – M15 wyraźnie widać tendencję spadkową, biorąc pod uwagę wąski zakres czasowy. Dlatego też nadal założenie typu short nie jest wcale irracjonalne, jeśli tylko pewne założenia zostaną spełnione.

WKRES DAX M15 09.07.2019
DAX M15 09.07.2019

Mowa o możliwości podejścia indeksu jeszcze pod zakres cenowy 12.500 – 12.545 punktów. Wówczas, w tym zakresie cenowym szukanie pozycji typu short będzie zasadne o tyle, o ile indeks wyhamuje wzrosty oraz wykaże dalsze zawahanie ceny wskazujące na możliwość kolejnej obniżki zgodnie z obowiązującą tendencją ostatnich sesji handlowych.

Na dziś nie oczekuje się większych wzrostów – jeśli tylko same nade nie wywołają euforii na rynku. Z technicznego punktu widzenia DAX wygląda, jakby oczekiwana była wyprzedaż, jednak z brakiem ostatecznego przekonania. Dlatego warto wypatrywać sygnałów w opisanych powyżej strefach.

Tymczasem dziś będę miał przyjemność poprowadzić webinar dotyczący Analizy technicznej oraz jej racjonalnego sensu – “Czy analiza techniczna ma sens? Psychologia faktów“. Link do zapisu zostanie dodany dziś na stronę główną.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 09.07 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.729
R2 = 12.622
R1 = 12.559
P.P = 12.514
S1 = 12.451
S2 = 12.407
S3 = 12.299

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here