Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Dzisiejszy wpis będzie krótki. Wczorajsza sesja nie zaskoczyła niczym do godziny 17:00, kiedy to rynek zaczął pikować. Można by pisać o tym, jak łatwe to było do przewidzenia, jak super działa rynek i ile można było z tego wycisnąć, ale zamiast tego typu farmazonów łatwiej powiedzieć jedno słowo: rynek opcyjny. Często na przeddzień wygasania kontraktów opcyjnych – trzeci piątek miesiąca – rynki reagują dość newralgicznie. Nie był to jednak ruch ani oczywisty, ani łatwy do przewidzenia. Rynek ruszył nagle, bez potwierdzenia tego ani wolumenem, ani żadnym sygnałem. To był zwyczajny zrzut przed zakończeniem sesji.

Jedyne co może wydawać się w tym wszystkim nieprzypadkowe to godzina. Czym bliżej zakończenia sesji regularnej Europy, tym większe prawdopodobieństwo, że inwestorzy spanikują. Rynek łupnął po godzinie 17:00, bliżej raczej kwadransu po zaczęła się lawina a z kolei 17:30/35 mamy na rynku fixing i rozliczanie. Przypadek?

Rynek opcyjny z lutego już dawno wiał pustką i to co mieli zrobić – zrobili. Mówiłem o tym na piątkowym spotkaniu dotyczącym aktualnej sytuacji na niemieckim rynku. Było to spotkanie bardzo techniczne i bardzo szczegółowe, jako jedno z pierwszych. Wyszedłem z założenia, że nie ma co ciągle obniżać poziomu i zrobić ukłon w stronę tych, którzy są z nami miesiąc w miesiąc na przeglądach tego rynku. Dlatego teraz bardziej szczegółowo i bardziej technicznie będzie ze spotkania na spotkanie.

Podczas ostatniego właśnie omawiany był szczegółowo Open Interest i jego zastosowanie wraz z rynkiem profilu wolumenowego rozłożonego na strefach obecnych i nie tylko. Generalnie, cały zakres ostatniego handlu wzięty był pod uwagę z 12.880 do 13.800. Dlatego też chyba nie muszę pisać, dlaczego nie interesuje nas już tak naprawdę rynek lutego, tylko przynajmniej od kilku dni śledzić zmiany powinniśmy z rynku marcowego.

Tymczasem jeśli chodzi o ten magiczny kontekst, na realizuję którego czekam to to, co poniżej. Czemu? Strzelone 13.800, poprawione 13.800, zniesione 13.800. Generalnie aktywacja tych zleceń z rynku opcyjnego w ciągu ostatnich dni lutego i zejście chyba nie jest aż tak bezczelne jak by mogło się wydawać? No dobra, trochę jest. Ale taki jest handel.

wykres DAX H1 21.02.2020
DAX H1 21.02.2020

W tym momencie zagęszczonym poziomem jest strefa 13.900 – 14.000 oraz.. 13.000. Odpowiedzieć można sobie zatem samemu na co liczę i jak mogłoby to wyglądać. Na to jednak trzeba ciupkę więcej potwierdzenia, aniżeli jednego cashowania podczas czwartkowej sesji. Handlujemy i obserwujemy.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 21.02
R3 = 13.981
R2 = 13.898
R1 = 13.809
P.P = 13.725
S1 = 13.363
S2 = 13.553
S3 = 13.464

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here