Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks podbijają w nocnych godzinach do 15.5583 pkt
  • Oznacza to wypełnienie pierwszego z dziennych targetów intraday
  • Czy rynek podbije do kolejnych stref?
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

DAX na zakresie dziennego R2

I znów słyszymy się w poniedziałek, gdzie niemiecki indeks już od kilku ładnych tygodni stabilizuje się dając sygnały pro-wzrostowe podczas sesji intraday. W tym momencie zakres ruchu podwyższył się do rejonu 15.580, co idealnie w sumie wpisuje się w to, o czym mowa była podczas piątkowej analizy. Zakresem docelowym dla sesji miał być poziom “15.580 – 15.607 pkt.” i póki co pierwszy z nich został już zaliczony.Obecnie mimo tego, że znajdujemy się na R2, PK nie ulegają zmianie. Dzieje się tak dlatego, że z samego rana oczekiwana jest korekta, a zbyt wysoko postawione PK może dawać błędy wyraz temu, co dzieje się na rynku. Jeśli korekta się pojawi, oczekiwać będzie można szukania dalszych reakcji wokół strefy 15.490 – 15.450 pkt.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Celem dla sesji będzie wypełnienie drugiego celu z piątku, czyli zakres 15.607 pkt. Może nie jest to najwyżej względem obecnej ceny, jednak biorąc pod uwagę ew. korekty – robi się już całkiem ciekawy dystans do wyłapania. Dopóki PK i średnia trzyma wykres, rynek jest nastawiony pro-long i tego warto się trzymać.

wykres DAX H1 18.10.2021
DAX H1 18.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Dalsze wzrosty, po korekcie.
Cel dla sesji: 15.607 – 15.644 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Utrzymująca się struktura wzrostowa, rynek z dalszą presją.
Dzisiejsze poziomy PK*: 18.10
R3 = 15.675
R2 = 15.583
R1 = 15.490
PK = 15.400
S1 = 15.310
S2 = 15.217
S3 = 15.124

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułGBPCAD – do pięciu razy sztuka? 18.10.2021
Następny artykułKurs dolara pozostaje przy 3,94 PLN. USD/PLN z szansą na 3,96 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here