Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki rynek czeka nadal na wyłamanie ostatniego szczytu
  • Zdaje się racjonalnym sądzić, że DAX jest w stanie nadal pozostać we wzrostach
  • Obecnie celem dla korekty może okazać się zakres 15.333 pkt.

Rynek przed korektą? Czy pójdziemy jednak bez?

Ostatnie sesje na niemieckim indeksie głównym pozostawały pod znakiem wzrostów, przeplatanych co rusz lekką korektą rynku – często dającą dołączyć do dalszego ruchu. Nie można było dotychczas powiedzieć, albo wywnioskować z ruchu, by ten mógł być budowany “fake’owo”, czyli bez dostatecznie dużego obrotu i skupienia wolumenowego na niższych poziomach. Obecnie z kolei widzimy jak rynek zbliża się do swojego ostatniego szczytu i wiele nadal przemawia za dalszymi wzrostami.

Dobrze byłoby jednak, gdyby rynek przed ewentualnym wyjściem górą wykonał korektę tak, by można było w ogóle szukać jakichkolwiek pozycji na dołączenie do panującej tendencji wzrostowej. Całkiem ciekawym poziomem do tego, by DAX wygenerował ruchu w ramach korekty byłby zakres dzisiejszego PK, czyli zakres 15.311/333. Te okolice byłyby naprawdę dobre do tego, aby na nowo budować pozycję pod wzrost.

Pytanie jednak brzmi: na ile niemiaszki będą w stanie wygenerować tego typu zjazd? Póki co wiele wskazuje faktycznie na możliwość podejścia wzrostowego, tym bardziej warto szukać odpowiedniego sygnału zakupowego – jednak dobrze byłoby nie ukrywam, że z prezentowanych rejonów. Negacją podejścia może być moment przełamania zakresu 15.280 pkt.

wykres DAX H1 17.05.2021
DAX H1 17.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 17.05
R3 = 15.612
R2 = 15.516
R1 = 15.412
PK = 15.311
S1 = 15.212
S2 = 15.110
S3 = 15.010

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here