Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX podczas czwartkowej sesji nadal pozostaje w tym samym zakresie
  • Zdaje się, że indeks “utknął” w przestrzeni 500 punktowego zasięgu
  • Niemiecki rynek może mieć dziś potencjał na dalsze wzrosty – R2 oczekiwane

DAX long setup – PK – R2 możliwe?

DAX podczas środowej sesji nie pokazał niczego, czego byśmy nie widzieli podczas ostatnich sesji. Podejście pod zakres dolnych ograniczeń intraday – obrona – wygenerowanie ruchu wzrostowego. Klasyka. W tym momencie jednak szanse na dalsze wzrosty są relatywnie duże – zwłaszcza, jeśli zajrzymy na profil wolumenowy. Widzieć tam Kapitan Amerykę co prawda nie będziemy, jednak jak się przyjrzeć widzimy, które strefy są “wolne od przelotu”.

wykres DAX VolumeProfile 02.07.2020
DAX VolumeProfile 02.07.2020
wykres DAX H1 02.07.2020
DAX H1 02.07.2020

Dodając do tego powyższy wykres z PK nasuwa się fajny wniosek. Wyjście górą możliwe jest dziś i to będę rozgrywał. Zakres R2 – R3, jednak to R2 właśnie będzie najistotniejsze. Dlaczego? Ponieważ rynek w ostatnich sesjach ani razu nie przekroczył tego zakresu – nie mówiąc już o utrzymaniu się powyżej niego na dłużej niż kilka świec H1.

Idealnym miejscem do szukania pozycji długich będzie przestrzeń R1 – PK. Mam wrażenie pisząc ten przegląd, że kontrakt na indeks będzie w stanie jednak utrzymać się bez większej korekty, ale obym się jednak mylił, bo trudno będzie wówczas dołączyć do ruchu wzrostowego na – bagatela – oporach.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 02.07
R3 = 12.500
R2 = 12.415
R1 = 12.321
P.K = 12.240
S1 = 12.150
S2 = 12.070
S3 = 11.985

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here