Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX z perspektywy H4 oraz D1 nadal ma szansę na podejście – ponad 13k
  • Kontrakty na indeks obecnie oscylują na poziomie 12.706 punktów
  • Rynek podczas sesji intraday ma szansę na

Kilka słów nt. obecnego kontekstu H4 oraz intraday

Wczoraj wywołany do tablicy, jeśli chodzi o to, co sądzę na temat obecnego kontekstu H4/D1 wypowiedziałem się na jednej z grup i choć trochę edytowałem wypowiedź, brzmiała ona mniej więcej tak:

Faktycznie od dłuższego czasu wszyscy oczekują spadku lub głębszej korekty. Nic w tym dziwnego, kiedy nadal utrzymujemy się relatywnie wysoko a indeks od dłuższego czasu nie wykazał żadnego, większego momentum wzrostowego czy presji. Jest coś w tym, że rynek dąży do korekty. Osobiście podejście swingowe opieram na czterech filarach: spółki, rynek opcyjny, rynek profilu wolumenowego (ostatnia seria) oraz pogląd techniczny wykresu H4/D1.

Z rynku opcyjnego widać od dłuższego czasu brak zainteresowania wyższymi poziomami (od zakresu 12k praktycznie pustka), co oznacza, że large nie zabezpieczają się już w mojej opinii tak mocno przed wzrostem, a przed spadkiem. Leży to w kontrze co do mojego podejścia, bo uważam, że obecne poziomy są relatywnie słabe do rozgrywania shorta. Jednak z rynkiem się nie dyskutuje.
Wysyp opcji na poziomie 12 tysięcy punktów oznacza, że rynek zabezpiecza się przed ewentualnością spadku, czyli ekspozycja long net na rynku jest relatywnie duża – lub rynek nie zdążył się jeszcze cashować odpowiednio z long. Jeśli założyć drugą opcję jaką trafną – która osobiście mi odpowiada najbardziej, to dobrymi poziomami na cash out long jest zakres 13.350 – 13.550. Wówczas z pewnością ustawione zostaną zabezpieczenia na rynku opcyjnym, co da nam wizję co do tego, czy short net na rynku fut zaczyna się pozycjonować, czy też dalej nie. Moim zdaniem powinien.

Dlatego też moja wizja wygląda w sposób następujący: najpierw atak zakresu 13.350 – 13.550 już, następnie cash out i obrót w ekspozycję short net z celem 12 tys pkt, gdzie leży trochę zleceń. Niepokoi jedynie to, że zleceń tych jest realtywnie mało na kolejne miesiące. Zwykle sporo oznacza zakres 20 – 25k – co jeszcze na ten miesiąc się zgadza (okolice 20k) – jednak z następną serią już widzimy nieco ponad..5k. Jeśli zatem w tym miesiącu mieliby to zrobić, to czeka nas szybki ruch a to może być trudne do rozegrania.

Rynek wolumenowy niewiele mówi z kolei bo przeszliśmy na nową serię kontraktów i nie mamy jeszcze odpowiedniego punktu odniesienia względem ruchu na tej serii. Innymi słowy jesteśmy od nowej serii w jednej i tej samej strefie z wieloma lukami wolumenowymi.

wykres DAX H4 02.10.2020
DAX H4 02.10.2020

Z perspektywy intraday rozkład PK wygląda obecnie w ten sposób. Rynek znajduje się poniżej PK podczas ustalania, ponieważ struktura ruchu od wczoraj jest negatywna. Po to ustalane jest PK powyżej ceny, aby nie łapać dołków w razie dalszego obsuwania się wykresu, tylko wyczekać, aż struktura ulegnie zmianie, spadki zostaną oddalone a rynek wygeneruje zdroworozsądkową sekwencję wzrostową. O to chodzi w ustalaniu takich punktów i granie powyżej long, poniżej short. Long ma dziś według mnie bardzo duże szanse – jeśli przekroczy PK. Nadal oczekuję zakresu 12.700 – 12.800 i nadal widzę zasięg na ten zakres. To będę dziś rozgrywał po przełamaniu PK.

wykres DAX M30 02.10.2020
DAX M30 02.10.2020

Update: “Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ogłosił w piątek, że wraz z pierwszą damą Melanią Trump uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.” – warto być dziś ostrożnym, reakcja rynków obecnie będzie uzależniona już tylko i wyłącznie od tego, jak dalej postępować będzie wyprzedaż. Dane o tym został podane po wpisie PSV, na co nikt z nas nie ma wpływu.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.10
R3 = 12.888
R2 = 12.827
R1 = 12.763
PK = 12.700
S1 = 12.636
S2 = 12.578
S3 = 12.520

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here