Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX podczas poniedziałkowej sesji strzela zakres docelowy
  • Obecnie indeks oscyluje w zakresie 13.240 punktów
  • Górne ograniczenie w postaci 13.275/800 punktów nadal trzyma indeks

DAX nadal utrzymywany przez górne ograniczenie

Niezmiennie dla ruchu poziom 13.275/800 jest zakresem górnego ograniczenia, który dopiero wyłamany jednoznacznym ruchem (wybicie, utrzymanie się wykresu lub ewidentne przełożenie na wyższy ruch powyżej tego zakresu) da negację jakichkolwiek swingów spadkowych. Chociaż obecna sytuacja wcale nie pomaga w rozgrywaniu czegokolwiek co związane jest z cofnięciem indeksu, to nadal jest to zakres oporu, który indeks chcąc – nie chcąc respektuje.

Obecnie z punktu widzenia intraday handlu, DAX posiada swój PK na poziomie 13.222 punkty, jednak szansa na przełamanie go według mnie jest dziś duża. To oznaczałoby możliwość szukania spadkowych akcentów z celem 13.170 oraz 13.114 punktów, czyli zakresu S1/S2 dziennych wsparć.

wykres DAX H1 24.11.2020
DAX H1 24.11.2020

Pozycje krótkie jednak zasadne będą dopiero w momencie przełamania PK, nie wcześniej. Sentyment nadal jest pro-wzrostowy więc lepiej uważać z wszelkim łapaniem noży i innymi zabawami w “jest już przecież drogo”. Obecnie struktura ruchu z szerszego spojrzenia nadal jest konsolidacyjna, ale wczorajsze tempo podejścia nie napawa optymizmem jeśli ktoś co sesję zostawia niezabezpieczone pozycje krótkie z nadzieją, że przecież wróci.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 24.11
R3 = 13.401
R2 = 13.340
R1 = 13.280
PK = 13.222
S1 = 13.170
S2 = 13.115
S3 = 13.060

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here