Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajsza sesja na indeksie z Frankfurtu nie przyniosła większych zmian jeśli chodzi o ogólny pogląd intraday. Wyznaczane poziomy z poprzedniej analizy okazały się bardzo trafne i sam wykres zdawał się mocno respektować poziomy zarówno s/r jak i pivot’s. Nie oznacza to jednak, że sam indeks niewiele zrobił – w sumie do handlowania były dwa impulsy po około 120 punktów do góry oraz do dołu.

Dziś układ pivotów dziennych zdaje się nieco zawężony jeśli chodzi o zasięgi, dlatego podczas dzisiejszej sesji można podeprzeć się potwierdzonymi poziomami s/r, które jak widzimy wczoraj zdawały się trzymać wykres.

DAX – M5, przegląd poziomów

Na aktualną sesje poziomem newralgicznym dla pozycji długich jest 12.680- dopiero przejście tego poziomu oraz zamknięcie minimum świecy m30 powyżej będzie świadczyć o dalszej presji popytowej i otwarciem drogi z zasięgiem na strefę 12.750 oraz 12.850. Natomiast przerwanie dołka 12.580 powinno wywołać ruch pod poziom 12.544 następnie 12.505. Póki co trwamy w konsolidacji, co tym bardziej powinno skłonić nas do przestrzegania wyznaczonych poziomów.

Co ciekawe, podczas wczorajszego handlu na kontraktach futures, sesja pod względem wolumenowym wyglądała dość słabo. Jedynym momentem wzmożonej aktywności i wymiany kontraktami był poziom 12.580 a więc dzisiejsze istotne wsparcia z poziomu intra. Doszło tam do wymiany na poziomie ponad tysiąca kontraktów na świecę M1 – co było wyraźnym spike’em wolumenowym. W dalszej części sesji – zwłaszcza w okolicach szczytu brakuje jednak konkretnego i jednoznacznego wyzbycia się kontraktów. Co prawda taka sytuacja nie musi nam wiele mówić, jednak może jedynie sugerować chęć przetestowania jeszcze górnych poziomów i próbę uaktywnienia popytu z okolic wsparć.

Dax M1- reakcja wolumenowa

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 09.08
R3 = 12.872
R2 = 12.750
R1 = 12.677
P.P = 12.627
S1 = 12.544
S2 = 12.505
S3 = 12.382

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSeko [SEK] – zwyżka przed raportem półrocznym – analiza na zamówienie
Następny artykułTMS: RBNZ kolejnym członkiem gołębiego obozu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here