Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX wykonuje zwrot poniżej zakresu oczekiwane na wczorajszej sesji
  • Wyładowanie sentymentu zostało zatem potwierdzone po dwóch dniach
  • Dziś oczekuje się potwierdzenia bywającej tu podaży

Przychodzi do lekarza DAX z shortem na głowie

Patrząc na niemiecki indeks w piątek rano widać roztańczone zejście w okolice zakresu docelowego, a nawet parę punktów niżej. Nie było jednak łatwo, co powie każdy, który widział mocny kuraż piruetów i zwodzenie reszty uczestników wczorajszego karnawału. Obecnie znajdujemy się parę punktów od wczoraj ustalanego S3 i aż się nasuwa pytanie czy to przekora indeksu czy już rutyna?

Zobacz także: Akceptacja strat to pierwszy realny krok do odniesienia trwałego sukcesu!

wykres DAX H1 22.05.2020
DAX H1 22.05.2020

Ale nie ma co się stresować, ten rynek tak już ma. Tego jednak oczekiwałem, dokładnie tego. A powyższe pytanie, którego zacytować już wręcz nie wypada odnosi się dla tych, którzy kontekstu wlot nie złapali do kwestii – i nie można było tak od razu, w środę? Indeks jednak walczył ostrym cieniem.. Świec wyładowujących sentyment, rzecz jasna.

Mgłę dopiero wczoraj zauważyć można było, przy chwilowym zaćmieniu księżyca i zwrotce testującej zakres R1. Samba jednak rządzi się swoimi prawami, a zaniedbanie tańca powoduje później refluksje korekcyjne. W każdym razie oddalając wczorajsze, patrząc na dzisiejsze – rynek wyłamał zakres średniej H1.

Jeden partner, dwa oblicza. Przez sambę wkraczamy w rumbę a celem dla niej będzie spotkanie się z poziomem 10.780 punktów. Jako, że to taniec towarzyski, towarzysko i uprzejmie dobrze byłoby zobaczyć wcześniej korektę do zakresu oznaczonego na poniższym wykresie w formie testu i potwierdzenia, czy sędzia podaż nadal obserwuje i ocenia.

wykres DAX H1 22.05.2020 2
DAX H1 22.05.2020 2

Schemat zatem mógłby wyglądać następująco:

Entry: 10.930 – 10.960
SL: 11.010
TP1: 10.850
TP2: 10.750

Tego się trzymam podczas dzisiejszej sesji. Powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu tanecznego.

Dzisiejsze poziomy PK: 22.05
R3 = 11.165
R2 = 11.100
R1 = 11.028
P.P = 10.957
S1 = 10.886
S2 = 10.817
S3 = 10.750

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRuch „Free Ross” wynajął billboard na Times Square
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 22 maja 2020 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here