Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX generują kolejne wzrosty w poprzedniej sesji handlowej
  • Oznacza to jednocześnie, że indeks wypełnia plan na dzień
  • W tym momencie już widać, że dzisiejsza sesja może stać pod znakiem lekkiej korekty

Kontrakty na DAX mogą dziś zejść poniżej 15.350 pkt

Podczas dzisiejszej sesji widzimy już, że piątek skończył się mocnym podejściem do stref docelowych. Mocny akcent pro-wzrostowy nadal jest widoczne na rynku i póki co niewiele w tej kwestii się zmienia – niemniej jednak jeśli po weekendzie generowane są już otwarcia z lukami, to świadczyć to może o ewentualności zejścia korekcyjnego i zbierania rynku z nieco niższych zakresów.

Jasne, handel w tym momencie na krótko nie ma większego sensu bez sensownego potwierdzenia ruchu. Nie chodzi tu o to, aby złapać szczyt tylko o to, żeby zrobić sensowy trejd z możliwością zejścia indeksu dziś do zakresu PK i nieco niższych stref, które mogą dopiero okazać się tymi, które bronić będą rynek.

Dlatego też podczas dzisiejszej sesji jeśli R1 nadal będzie utrzymywane a rynek wokół tego zakresu da jakikolwiek sensowny sygnał pro-spadkowy, wówczas można będzie szukać wejścia na spadek indeksu do zakresu 15.350 – 15.320 pkt. Wyłamanie R1 równać się będzie z negacją założenia spadkowego na co warto będzie uważać.

WYKRES DAX H1 10.05.2021
DAX H1 10.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 10.05
R3 = 15.611
R2 = 15.525
R1 = 15.437
PK = 15.350
S1 = 15.266
S2 = 15.180
S3 = 15.099

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here