Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek podczas wczorajszej sesji przekroczył zakres dziennego PK
  • Tym samym również wygenerował sygnał wzrostowy
  • W ten sposób podszedł ponad zakres dziennego R2

Środowa sesja cofa podczas porannych notowań

Wczorajsze cele zostały osiągnięte dla niemieckiego indeksu praktycznie bez większych problemów. Co więcej, rynek podszedł o wiele wyżej niż sądziłem, jednak na ten moment nie ma to już większego znaczenia. Faktem jednak jest, że to wszystko powodowało ustalenie nowych zakresów PK dla dzisiejszej sesji handlowej. PK dziś przypada na zakres 15.547 punktów i wiele wskazuje na to, że zakres ten może być atakowany w kolejnych godzinach.

To właśnie dzisiejszy punkt kontrolny dnia i wydaje się, że faktycznie odpowiednie sygnały mogą być generowane właśnie w tym miejscu. Z sekwencyjnego punktu widzenia – i obecnie trwającej tendencji – rynek ma szasnę na wygenerowanie z tego miejsca stosownego odbicia – choć raczej nie spodziewałbym się rekordowych szczytów dzień-po-dniu. Dziś raczej targetowałbym się w okolice 15.660 jeśli już odbicie faktycznie miałoby miejsce.

wykres DAX H1 02.06.2021
DAX H1 02.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.06
R3 = 15.786
R2 = 15.706
R1 = 15.625
PK = 15.547
S1 = 15.471
S2 = 15.394
S3 = 15.313

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here