Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX odwiedził zakres 12.948 z 12.920 pkt planowanych
  • Nadal jednak schemat krótkoterminowy sięga zakresu sell
  • Ta sama strefa może być dobra do szukania wejścia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Niewiele zmian na DAX – schemat sell

Nim dobrze weszliśmy w tydzień, już czwartek i końcówka handlu. Oczekiwania wobec ostatnich dwóch sesji pozostają jednak dosyć duże, może nie tyle w rozumieniu konkretnego kierunku jak samej zmienności. Oczywiście, jeśli indeks zdecyduje się kontynuować sekwencyjny układ, niejako potwierdzony ruchem w górnych ograniczeniach – nikt z nas z całą pewnością się nie obrazi, ale zmienność dobrze, aby była przede wszystkim z nami.Wczoraj rynek niemalże sięgnął pierwszego zakresu docelowego, jakim jest rejon 12.920 pkt. Brakowało 28 punktów, ale może nie mieć to wielkiego znaczenia podczas kolejnej sesji. W tym momencie patrząc na przebieg wczorajsze sesji nie widać tam nic, na co warto byłoby zwrócić uwagę. Przebieg sesji był relatywnie słaby jeśli chodzi o wolumenowe obroty, a odbicie od dolnego ograniczenia *gdzie rynek niemal sięgnął zakresu docelowego* nie było specjalnie bogate w obrót.

wykres DAX H1 15.09.2022
DAX H1 15.09.2022

Wobec tego nadal ten sam schemat wchodzi w grę, chociaż samo górne ograniczenie dystrybucji ulega zmianie – równie niewielkiej. Generalnie schemat sięgnąć może spadku do zakresu dziennego S2 i na tym wypadałoby się skupić tak długo, jak tylko rynek znajduje się poniżej rejonu 13.235 pkt. Dopiero powyżej tego zakresu warto będzie poczekać na wyklarowanie sytuacji i ustalenie finalne, czy dojdzie do negacji scenariusza pro-spadkowego, czy też rynek robi chwilową dramę na wykresie w postaci fake-move.

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Niebawem sytuacja zostanie opisana.

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 15/09
Szansa na główny ruch do południa: Spadki (podtrzymane)
Cel dla sesji: 12.920 – 12.860 pkt. (podtrzymane)
Potwierdzenie stojące za tezą: Nadal utrzymywana sekwencja intraday (podtrzymane)
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.577
R2 = 13.438
R1 = 13.293
PK = 13.151
S1 = 13.006
S2 = 12.863
S3 = 12.713
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

XTB

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNastroje inwestorów Netflix coraz lepsze!
Następny artykułKurs dolara stabilizuje się ponad 4,72 PLN. Cel dla USD/PLN może sięgnąć 4,81 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here