Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks zbliża się do oporu H4/D1
  • Wykres nadal utrzymuje sekwencję wzrostową, mimo braku USA
  • Dzisiejszy powrót Stanów może być ciekawy i dla europejskich indeksów

DAX dociera do zakresu 12.770 punktów

Piątkowa sesja bez udziału USA powodowała, że rynek ten początkowo mógł zdawać się nudny i nie do handlu. Jednak z perspektywy czasu mogło się okazać – że była to jedna z lepszych sesji pod względem generowanych sygnałów intraday. Ciekawy obrót sprawy sprawił, że do kanału opisowego PSV trafiło kilka nowych sytuacji.

wykres DAX H4 06.07.2020
DAX H4 06.07.2020

W tym momencie rynek dociera do bardzo bliskich okolic górnego ograniczenia – widocznego na powyższym wykresie indeksu. Oznaczać to może bój w niedługim czasie zarówno o poziom jak i jego ew. utrzymanie – jeśli znajdziemy się powyżej tego zakresu. Pytanie zatem nie brzmi “czy rynek osiągnie ten poziom” – tylko “czy zrobi to podczas dzisiejszej sesji, czy w późniejszym terminie?”

Wejście USA podczas dzisiejszej sesji może zapewnić rynkowi mimo sporego ruchu już – nadal sporą zmienność. W końcu cały ruch indeksów US został wykonany na Azji, nie ich sesji. Stąd też pytanie – jak chcą to rozegrać. Dla mnie PK dziś będą ważne i poniedziałkowa sesja – jak wiadomo – nie powinna być brana jako planowanie całego tygodnia. Dziś ograniczę się do planu na jedną sesję – zejście do PK, obserwacja utrzymania/negacji. Utrzymanie – możliwość testu R2, przełamanie zaś, zejścia do S1 – S2.

wykres DAX H1 06.07.2020
DAX H1 06.07.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 06.07
R3 = 12.940
R2 = 12.862
R1 = 12.783
P.K = 12.697
S1 = 12.619
S2 = 12.535
S3 = 12.453

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here