Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks wyciągał wczoraj ruch wzrostowy
  • Najwyższym punktem okazał się jedna zakres 13.430 pkt – 20 pkt niższy niż oczekiwano
  • Obecnie rynek ma realną szansę na cofnięcie ruchu wzrostowego

Indeks z celem 13.250/200 pkt w środę

Wczorajsza sesja miała stać pod znakiem wzrostu do zakresu 13.450/475 punktów i niewiele zabrakło do finalnego targetu (20 pkt). Rynek wyhamował zaraz po przełamaniu R1, czego skutkiem była konsolidacja zaraz przy szczycie dnia, a następnie delikatne zejście. Dziś w nocy dopiero rynek wygenerował na tyle mocniejsze zejście, że wybiło ono zakres średniej i obecnie PK znajduje się na poziomie 13.320 pkt.

wykres DAX H1 02.12.2020
DAX H1 02.12.2020

Uważam, że dziś są pierwsze wstępne sygnały na to, aby rynek był w stanie pociągnąć ruch w dół, na tyle, aby powiedzieć, że w kwestii intraday niewiele się jednak zmieniło. Tego typu cofnięcie raczej byłoby uznane za klasyczną korektę aniżeli jakiekolwiek zmiany w indeksie i spojrzenia na niego. Wybicie PK lub test R1 i wyhamowanie dalszego wzrostu mogą służyć jako trigger do tego, aby dołączać do shortów.

Negacją dalszych spadków będzie dopiero wyłamanie zakresu R1, gdzie w dalszym ciągu presja popytowa będzie widoczna. W każdym innym wypadku warto rozglądać się będzie za możliwością cofnięcia.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.12
R3 = 13.500
R2 = 13.405
R1 = 13.362
PK = 13.321
S1 = 13.280
S2 = 13.240
S3 = 13.200

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here