Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.
- Rynek cofnął do zakresu PK, czyli zrealizował scenariusz głębszego zejścia
- W ten sposób DAX cofa do zakresu +- środka swojej kilkutygodniowej konsolidacji
- Rynek teraz zdecyduje czy jest co ratować czy znów uprawiać będziemy handel od bandy do bandy
- Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz
Intraday: Korekta w pierwszych godzinach
Zejście do głębszej strefy, czyli do zakresu PK to była druga propozycja dla pullbacku wynikającego z czwartkowego pociągnięcia indeksów wyżej. Piątkowa sesja wykonała 130 punktów z ponad 400, które rynek wykonał w podejściu a obecnie jest to 300 z 400, czyli większość wygenerowanego ruchu wzrostowego została teraz cofnięcia. Część osób ma gdzieś luki na wykresach, część nie, część jeszcze w innych miejscach niż te pierwsze. Handel pod coś takiego nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście taki punkt odniesienia wart jest dokładnie tyle samo co wszystko inne: fibo, zniesienie, wsparcie, sekwencja, narysowany ludzik wskazujący gesr witający obcą cywilizację – wszystko to są jakieś tam nasze sposoby oceny ruchu, jego zasięgu itd.
Znaczenia finalnie ma to jak dalej to rozegrać i pod co grać. Widząc to, że 771 godzin mamy konsolidację po silnych wzrostach H4 – D1 na indeksie trudno jest ocenić już po takim czasie, czy wcześniejsza zależność wzrostowa nadal może być tą wodzącą prym (dającą większą szansę na to, że rynek wróci do wzrostów) bo minęło już trochę czasu. Tak czy inaczej: będąc na PK wszyscy wiemy jak to działa. Utrzymanie = ruch pod R2, intraday long zasadny, nadal – a każda szansa na podbicie / wyjście górą wykorzystywana może być.
Z kolei wyłamanie PK = wstępny cel dla rynku na poziomie S2, gdzie “u mnie jest luka” na kontraktach fut i dołek z wsparcia z D1, gdzie kampania wzrostowa nadal trwa.
Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES |
Swing: Aktualizacja 18.09
Odbicie od wsparcia 15.600 i podejście do 16.050 punktów może być dopiero początkiem. Nadal strefy docelowe w grze.
Potencjalny cel: 16.845 – 17.080 pkt.
Wsparcia: 16.200, 15.900 i 15.600 pkt.
Podsumowanie dla sesji
Intraday: —
Punkt odniesienia: OPEN M5 z godziny 04:50: 15.874
Cel / cele dla sesji: —
Potwierdzenie stojące za tezą: —
Negacja sekwencji / zaplanowanego ruchu: –
Dzisiejsze poziomy PK*
R3 = 16270
R2 = 16120
R1 = 15980
PK = 15853
S1 = 15740
S2 = 15615
S3 = 15480
Swing: 16.845 – 17.080 pkt. potencjalny cel, czekamy najpierw na korektę.
*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.
Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Warto również śledzić uzupełnienie analizy w postaci popołudniowego artykułu Pre-market.
NOTKA O RYZYKU:
Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.
Autor poleca również:
-
Strategia ‘punktów kierunkowych’. Podejście i rozumienie metody cz.1
-
Strategia ‘punktów kierunkowych’. Podejście i rozumienie metody cz.2
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |