Naga Markets



Strategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują




  • Kontrakty na DAX testują ważny układ sekwencyjny
  • Zdaje się, że póki co jest on nadal broniony przez rynek
  • W tym momencie następuje dalsza obserwacja zachowania w obecnym rejonie

Indeks nadal po stronie pozycji długich – rynek testuje ważny zakres

Niebawem kończy się rok a dziś jest tak naprawdę ostatnia z regularnych sesji handlowych w tym roku. Jak widać jednak niemiecki indeks nie czuje aż tak dużej presji jak mogłoby się zdawać – choć pierwsze istotniejsze testy – zresztą opisywane już od kilku dni właśnie się pojawiają. Jak wiadomo, rynek nadal jest w tendencji wzrostowej, sekwencji wzrostowej, trendzie wzrostowym. Sekwencja jednak niebawem może ulec zmianie, ale na obecną chwilę jest jeszcze za wcześnie aby jednoznacznie to oceniać. Ba, też nie ma większego sensu fiksować się póki co na zejścia – póki rynek nadal nie wygenerował odpowiedniego do tego sygnału.

WYKRES DAX H1 30.12.2020
DAX H1 30.12.2020

Czym będzie taki sygnał nie muszę chyba nikomu pisać – to dokładnie przerabiany schemat, o którym piszę tu od w ramach PSV dość często. Na powyższym wykresie widać dokładnie o czym mowa, a póki co jedynie wsparcie testowane było dość solidnym zejściem, nic ponad to. Aby mówić o konserwatywnym sygnale sprzedażowym rynek musi zamknąć się poniżej zakresu wczorajszych dołków – i to najlepiej z późniejszym potwierdzeniem braku dalszej presji popytowej.

Tak więc wiemy już, że shorty na razie odpadają (jeszcze) a na dziś w kwestii intraday z kolei bazą dla wzrostów jest 13.700 i póki nie zostanie ono przełamane – wszystko jest w longu nawet dziś do zakresu 13.830/850. Każdorazowe zejście w ramach testu (czyli zejście z utrzymaniem PK) traktowane może być jako zbieranie pozycji długich w określone przed momentem targety.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 30.12
R3 = 13.893
R2 = 13.830
R1 = 13.765
PK = 13.700
S1 = 13.643
S2 = 13.581
S3 = 13.518

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here