Naga Markets

Strategia PSV: DAX buduje pozytywną strukturę intraday. Oczekiwanie na potwierdzenieStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks wraca ponad rejon PK
  • Oznaczać to może zbudowanie pozytywnej struktury intraday
  • Jeśli rynek potwierdzi zakres, target pod R2 powraca
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rynek oczekuje potwierdzenia

Mamy to. Rynek wraca ponad rejon PK jak wczoraj na webinarze wieczornym omawialiśmy. Generalnie wraz z powrotem ponad rejon PK utworzona zostanie pozytywna struktura intraday patrząc na wartość jakim jest element punktów kierunkowych. Aby jednak schematy re-akumulacyjne miały miejsce, rację bytu – rynek musi jednak potwierdzić tę wymowę w kolejnych godzinach. Samo przekroczenie wartości wsparcia nie czyni jeszcze rynek pozytywnym. Po ruchu potwierdzającym tę strefę można będzie podejść do rynku w formie potencjalnej re-akumulacji a wraz z tym targertować się znów pod rejon R2.Szansa obecnie na utrzymanie się wzrostu intraday jest relatywnie duża, ale trzeba pamiętać o jednym: to nie struktura świadczy o ruchu, tylko ruch o strukturze, więc bez fiksacji, tylko obiektywnie oceniajmy sytuację w kolejnych godzinach. W razie potwierdzenia struktury – poniższy scenariusz będzie aktywny.

wykres DAX H1 21.03.2023
DAX H1 21.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Swing: Aktualizacja DAX swing long 17.03.2023r.

Sytuacja na wykresie D1 jest jasna – rynek przetestował ostatnią ze stref re-akumulacyjnych, wybronił ją a obecnie rynek wg. wszystkich znaków jakie generował w międzyczasie powinien już zmierzać do zakresu docelowego, jakim to jest rejon 16.100 – 16.400.

wykres DAX D1 17.03.2023
DAX D1 17.03.2023

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Brak perspektywy (21.03)
Cel / cele dla sesji: 15.300 – 15.440 pkt
Potwierdzenie stojące za tezą: Wstępne sygnały na zbudowanie pozytywnej struktury intraday
Negacja: zejście poniżej S1
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 15.570
R2 = 15.440
R1 = 15.300
PK = 15.160
S1 = 15.015
S2 = 14.870
S3 = 14.720
Swing: –

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWtorkowe kursy walut dolar, funt, frank i euro, 21 marca 2023 roku
Następny artykułIle kosztuje euro 21.03.2023? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) we wtorek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.