Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Ciekawie wykonany ruch piątkowej sesji sprawił, że ze strefy re-akumulacji można było skorzystać na 120 punktów. Nie udało się bykom powybijać ważniejszych poziomów, niemniej i tak ruch był całkiem satysfakcjonujący biorąc pod uwagę spore zagrożenie jakiegokolwiek nastawienia – ze względu na wygasające opcje. Okres ten nie zawsze oznacza armagedon dla rynków, jednak tylko ignorancja sprawi, że przejdzie się koło tej daty obojętnie. Tymczasem podczas piątkowej sesji również miałem przyjemność prowadzić dla wszystkich zainteresowanych spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji niemieckiego indeksu DAX. Jak co miesiąc, ponieważ jest to już ‘nasz cykl’ wspólnie wybrany przez osoby biorące w nim regularnie udział. A w nim padły odpowiedzi na kilka pytań z serii: ‘co dalej?’

wykres DAX D1 20.05.2019
DAX D1 20.05.2019

Całego webinaru nie da streścić się w paru słowach, dlatego też nawet nie będę próbował tego zrobić. Faktem jednak jest, że powyższy wykres to wykres oczekiwanego ruchu. Podczas prowadzenia spotkania oznaczone zostały na żywo nowe poziomy istotne dla niemieckiego indeksu dla perspektywy pozycyjnego handlu. Szablon został również udostępniony – co robię i teraz. Aktualnie ważną strefą dla przyszłego re-testu jest strefa 12.080 – 12.010/00 pkt. Oznaczona została mianem ‘strefy do re-testu’. Uwzględniona została również strefa nazwana ‘układem wspierającym dalsze wzrosty’ czyli poziomy 11.850-11.780, które nie mogą zostać przekroczone, jeśli indeks nadal chce utrzymać obecną strukturę wymowy pro-wzrostowej. Wraz z tą strefą zbiega się średnia oznaczająca strefę cen uśrednionych, potwierdzająca jedynie wymowę tego typu układu.

Celem dla indeksu w ciągu najbliższych tygodni do momentu kolejnego spotkania nt. bieżącej sytuacji niemieckiego indeksu, który nastąpi w czerwcu – są poziomy 12.470 oraz 12.825 punktów. Choć pierwszy cel nie wydaje się zbytnio wygórowany, to drugi już może takim faktycznie być. Jednak wystrzegam się w tym momencie oceniania, czy to jest możliwe, czy też nie – czas i rynek zweryfikuje.

Natomiast jeśli chodzi o kontekst stricte intraday – indeks niepokojąco zawęża swoje dzienne zasięgi dla impulsów wzrostowych. Nie twierdzę, że musi być to sygnał sugerujący cokolwiek – warto jednak mieć to na uwadze. Na dziś scenariuszem utrzymania wzrostów będzie nieprzekroczenie strefy 12.010/00 punktów. Jeśli poziom ten zostanie utrzymany – zgodnie z poniższym wykresem oczekiwać się będzie podejścia pod poziomy 12.335 jako TP1 oraz 12.388 jako TP2 dla pozycji long. W momencie przekroczenia wsparcia intraday, który będzie bardzo istotny dla dalszych ruchów – wówczas celem będzie 12.150/12.110 oraz wyhamowanie spadków w tym miejscu. Jednocześnie cel ten byłby dobrym miejscem dla ponownej – ostrożnej – re-akumulacji pozycji, jednak z relatywnie zawężonym ruchem ku górze – celem 12.230.

wykres DAX H1 17.05.2019
DAX H1 17.05.2019

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 20.05 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.494
R2 = 12.352
R1 = 12.275
P.P = 12.210
S1 = 12.133
S2 = 12.068
S3 = 11.926

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

5 KOMENTARZE

  1. OK., dzięki za odpowiedź, ale w takim razie wartości te są znane już od 22:00 dnia poprzedniego, albo ja czegoś nie rozumiem. Poza tym tak liczony DPP różni się zwykle o te kilka punktów od obliczanego dla całej doby, w zależności od tego, co działo się w nocy. Jak szaleją na amerykańskich indeksach, to nawet więcej. Fakt, że zawsze można zweryfikować to zachowaniem na poszczególnych poziomach,ale szczególnie przy skalpowaniu może to być istotne.

  2. Pytam, bo jestem ciekawy, jak obliczasz dziennego pivota. Standardowa wartość, nawet licząc ją dla amerykańskiej strefy czasowej, o godzinie 6:00 już jest znana. Z mojego doświadczenia DAX lepiej chodzi po pivotach liczonych dla czasu Londynu (ewentualnie Frankfurtu, dużej różnicy nie ma). Kilka lat temu pisałem trochę o tym na swoim blogu, m.in. https://kuarek.blogspot.com/2013/09/decyzja.html

  3. Arku,
    Ponieważ korzystam z wyliczeń przedziału 08:00 – 22:00, jak za dawnych czasów. Pivoty te stosowałem od lat i nadal przy tym rozwiązaniu pozostaję. Rynek wcześniej też działał podobnie jak teraz na sesji nocnej, mimo to wykorzystywałem do handlu przedział wyliczeń w/w godzin. Nic w tej kwestii się nie zmieniło.
    Od 08:00 do 09:00 prowadzę z kolei odprawę, więc nie mam jak uzupełnić tego przed godziną zakończenia live.
    Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here