Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Sesja połowy tygodnia przebiega pod znakiem wyraźnych test dolnych ograniczeń – które w zamierzeniu dnia wczorajszego miały sięgnąć poziomów 11.380. Finalnie, najniższy punkt miał poziom 11.436. Dzienny poziom pierwszego wsparcia intraday – S1 okazał się kluczowy dla wczorajszej sesji, który wygenerował nie tylko sygnał typu long opisywany we wczorajszym przygotowaniu traderów do sesji US (pre-market), ale również wskazał LOD (low of the day) obrotem ponad tysiąca kontraktów na świecę M1 – a skumulowanym wolumenem ze strefy M5 – 2100 kontraktów. Co prawda dla ‘normalnej sesji’ niemieckiego indeksu nie stanowi to wielkiego wyczynu, jednak w ostatnim czasie mamy wyraźnie zmniejszoną standardową dzienną zmienność – więc wynik ten był faktycznie czymś nietypowym dla sesji intra.

WYKRES DAX M5 27.02.2019
DAX M5 27.02.2019

Podobna sytuacja miała miejsce podczas ataku po raz drugi na strefę – co jasno i dokładnie widać na zamieszczonym powyżej wykresie – strefa wybroniła finalnie wykres po raz kolejny odrabiając straty.

Podczas posta pre-marketowego analizy na dalszą część sesji – pisałem: “W tym momencie na dalszą część sesji oczekuje się testu poziomu dziennego pivota, jednak bez jego przekraczania. Okolice pivota powinny raczej służyć inwestorom jako poszukiwanie racjonalnego miejsca dla pozycji krótkich z późniejszym celem na poziomie 11.460/450.“. I choć dzienny pivot został nieznacznie przekroczony, to faktycznie, analiza spełniła swoją powinność – po ataku na pivota sygnały typu sell wygenerowały potencjalny zasięg 55 punktów. Tyle w zupełności starczy, aby być ukontentowanym jednym, konkretnym i wyczekanym setupów w ciągu dnia.

DAX intraday

Zdaje się, że wyprzedziłem ruchy indeksu o jeden dzień – w rozumieniu zamiaru, jaki miał zostać wykonany wczoraj – zostanie prawdopodobnie wykonany dziś. Na dziś celem dla indeksu będą dwa poziomu – opisywane wczoraj 11.380 oraz 11.350 jako poziom, który powinien wyhamować dalsze, ewentualne spadki. Kluczowa w tym wypadku będzie reakcja indeksu na wejście właściwej sesji europejskiej – czyli tuż po godzinie 09:00. Generalnie, na dziś będzie przyświecać zasada – tak długo, jak długo indeks znajduje się poniżej poziomu dziennego S1 – tak długo wszystko jest po stronie obozu niedźwiedzi.

wykres DAX M5 28.02.2019
DAX M5 28.02.2019

Dopiero wyłamanie poziomu S1 zmieni dzisiejszy – póki co – panujący sentyment spadkowy. Jednak i z tym szału być nie powinno. Wyłamanie poziomu dziennego S1 potwierdzi wymowę pro-wzrostową jednak z poziomami docelowymi na strefie 11.520 max. Tak wynika ze standardowych zasięgów tworzonych w ostatnim czasie. Dziś, jeśli ktoś stwierdzi, że czuje rynków – lepiej aby odpuścił handel, ponieważ dzisiejsza sesja może okazać się wyjątkowo specyficzna do handlu.

To byłoby na tyle – warto dziś obserwować wolumen, o ile ten dziś pojawi się dając odpowiednie sygnały.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 27.02
R3 = 11.644
R2 = 11.562
R1 = 11.524
P.P = 11.480
S1 = 11.442
S2 = 11.398
S3 = 11.316

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here