Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Nowy tydzień przynosi spore straty na nienieckim indeksie – w pierwszej godzinie handlu spadek sięga prawie 100 punktów, kiedy to indeks otwiera się luką spadkową. Dane oraz aktualna sytuacja geopolityczna nie sprzyjają wzrostom na głównych indeksach, co może całkowicie zmienić sentyment rynków w rozpoczynającym się tygodniu.

DAX rozpoczyna handel na wsparciu intra

Dzisiejszy handel na indeksie rozpoczyna się dość nerwowo lecz pierwsze zejście na wsparcie w okolicach 12.315 punktów wydaje się być bronione. Niezaprzeczalnie będzie to dziś kluczowy poziom, będący ostatnim miejscem obrony indeksu przed poważniejszymi spadkami. Jeśli poziom zostanie przełamany, kolejne zejście oczekuję do okolic strefy 12.250 / 12.220, gdzie rozstrzygnie się, czy strefa popytowa ma na tyle siły, by bronić istotnych poziomów.

DAX – M5, przegląd poziomów

Na chwilę obecną obrona poziomu wydaje się relatywnie słaba – reakcja wolumenu nie potwierdza ostatecznie pojawienia się popytu a jedynie osłabienie woli dalszych spadków przez podaż. Aby zmienić sentyment rynkowy, wykres musiałby re-testować rejony dzisiejszego poziomu PV 12.468, jednak w chwili obecnej szanse na to są bardzo małe. Wspomniane poziomy 12.250 oraz 12.220 wydają się bardziej prawdopodobne i dopiero w tych rejonach oczekiwałbym kontry ze strony byków.

Jeśli jednak miałby dojść do re-testu strefy dziennego PV, przekroczenie 12.468 powinno dać ruch pod poziom kolejnego oporu intra w bliskich okolicach 12.550.

Zdecydowanie warto w dniu dzisiejszym obserwować reakcję wolumenu – jako dodatkowego potwierdzenia przy zajmowaniu pozycji. Jeśli strona popytowa miałby się uaktywnić, z pewnością wolumen powinien nam to pokazać. Tymczasem walka na wsparciu trwa.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 13.08
R3 = 12.957
R2 = 12.713
R1 = 12.559
P.P = 12.468
S1 = 12.315
S2 = 12.224
S3 = 11.979

Bayer w centrum uwagi

Niemiecki gigant farmaceutyczny Bayer, będący czwartą co do wielkości spółką notowaną w DAX przeżywa dziś chwile grozy. Spółka przez pierwsze minuty handlu notowana jest na poziomie -10% po tym, jak jeden z produktów chwastobójczych firmy Monsanto spowodował raka u jednego z konsumentów. W piątek amerykański sąd orzekł o winie koncernu (Monsanto jest spółką zależną Bayer po przejęciu w ubiegłym roku) oraz dodał, że koncern nie ostrzegł dostatecznie swoich klientów o możliwych skutkach stosowania preparatu. Spółka została zobowiązana do wypłaty odszkodowania na poziomie 290 milionów dolarów.

Bayer odgrywający istotną rolę w indeksie podczas spadku notowań o -10% przekłada się na prawie 104 punktowy spadek samego indeksu.

Składowe DAX – przełożenie na punkty

Aktualnie koncern farmaceutyczny jest czwartą co do wielkości spółką stanowiącą wkład ponad 6.51% udziału w indeksie. Z tego powodu dzisiejsze notowania firmy będą szczególnie obserwowane przez inwestorów również w kontekście przełożenia na cały indeks.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDavid Marcus (Facebook) rezygnuje z bycia członkiem zarządu w Coinbase
Następny artykułGuten Morgen DAX 13.08.2018
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here