Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek nadal utrzymuje się w pozytywnej strukturze rynkowej
  • Pomimo wcześniejszego zejścia z testem S3, rynek wybrania ruch
  • Zdaje się, że dzienny zakres oporu R2 może być dziś celem dla rynku

DAX z celem drugiego oporu dnia, 15.456 na liczniku

Podczas czwartkowej sesji handlowej rynek niemieckiego indeksu z precyzją projektu Hermanna Pohlmanna atakował zakres ostatniego wsparcia intraday – S3, po czym rynek odleciał od punktu zrzutu do zakresu przewyższającego PK. Niecodziennie można zobaczyć tak precyzyjny atak i przede wszystkim mocny przelot indeksu, tankującego w locie i zbierającego się na wlot w przestrzeń pozytywnego terytorium.

Innymi słowy indeks wykazywał się spora zmiennością, którą aż przyjemnie podczas wczorajszej sesji było wykorzystać. W tym momencie punkt kierunkowy dnia jak pas startowy dla Ju 87 leży na wysokości poziomu 15.222 punktów czekając na ew. re-test i ponowne zebranie się do lotu. Celem dla rynku może być z kolei zakres R2, który przypada na zakresie 15.456 punktów.

Na ten moment nie wygląda na to, aby indeks chciał dokonywać kolejnego zrzutu na niższych poziomach, toteż warto będzie skupić się na szukaniu odpowiedniego miejsca do dołączania do lotu. Indeks uzbrojony w trzy punkty oporu dobrze, aby zaliczył choć dwa z nich podczas dzisiejszej, piątkowej sesji handlowej.

wykres DAX H1 14.05.2021
DAX H1 14.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 14.05
R3 = 15.573
R2 = 15.456
R1 = 15.337
PK = 15.222
S1 = 15.107
S2 = 14.988
S3 = 14.867

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 13 maja 2021: EUR/USD, USD/CAD
Następny artykułEuro notowane po 4,5220 PLN – rynek spada do ważnego miejsca
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here