Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks w nowym tygodniu nadal chodzi góra-dół
  • Zakres 12.700 jako tymczasowe wsparcie dla indeksu
  • Górne ograniczenia ruchu to obecnie zakres 12.870 – 12.920 pkt.

DAX nadal bez decyzji co do dalszego ruchu

Środowa sesja handlowa rozpoczyna się dla indeksu podobnie jak podczas ostatnich zejść – z generowaniem sygnałów mogących świadczyć o wybronieniu indeksu przed dalszymi spadkami. Patrząc teraz na wykres ciężko ustalić co indeks ma w zamiarze, ale pewne na razie jest jedno – piątkowe odbicie nie jest jeszcze zanegowane, dlatego oczekuje się w dalszym ciągu zbierania niższej strefy oraz możliwość wyjścia indeksu jeszcze górą.

wykres DAX H4 30.09.2020
DAX H4 30.09.2020

Patrząc na wykres H4, który rozrysowany został podczas poniedziałkowej analizy najciekawszego setupu – to DAX ma jest dość sporo miejsca na cofanie. Re-akumulacja według powyższego schematu miałaby miejsce kilkaset punktów niżej, czego podczas sesji intraday raczej nie zobaczymy, nie dziś. Cofania wprawdzie mogą się pojawić, ale raczej nie na tyle, aby wkroczyć w powyższego boxa.

wykres DAX M30 30.09.2020
DAX M30 30.09.2020

DAX na wykresie M30/H1 według punktów kierunkowych dla sesji dla mnie wygląda jak powyżej. PK specjalnie został umieszczony powyżej ceny, aby nie fiksować się na łapaniu dołków (o ile ktoś w ogóle korzysta z tego typu schematów) tylko po utworzeniu jakiejkolwiek pozytywnej struktury. Jeśli rynek ma rosnąć – a może do zakresu 12.800 – 12.875 pkt to kilkadziesiąt punktów nie zbawi nas, aby wstrzymać się przed longowaniem każdego dołka, tylko poczekać na przekroczenie PK i wygenerowanie odpowiedniego sygnału zakupowego.

Poniżej PK wszystko ma szansę z kolei na dalsze zejścia, dlatego warto właśnie wstrzymać się prze ew. kombinowaniem z łapaniem dołków. Jeśli PK nie będzie dziś przekraczane, czyli ewidentnie będziemy widzieć negatywną strukturę to celem będzie na sesję 12.620 pkt, które wydają się dość rozsądnym targetem dziś w takim wypadku.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 30.09
R3 = 12.940
R2 = 12.875
R1 = 12.815
PK = 12.755
S1 = 12.693
S2 = 12.630
S3 = 12.570

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here