Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX przed godziną 06:30 docierają do dziennego R1
  • Niemiecki indeks tworzy w międzyczasie lukę wzrostową
  • Zakres R1 sprawia, że rynek może wykonać ruch korekcyjny

Luka wzrostowa: czy rynek ją dziś dogra?

Zaczynamy kolejny tydzień handlowy na niemieckim indeksie DAX, podczas, gdy rynek dociera od razu do zakresu dziennego R1 na zakresie 14.144 punktów. Piątkowa sesja wydawała się sprzyjać wzrostom i poniekąd właśnie ten ruch był bez większych przeszkód wykonany – jednak sam poranek dał jeszcze niewielki układ korekcyjny.

WYKRES DAX H1 15.02.2021
DAX H1 15.02.2021

W tym momencie nastawianie się jednak na zejście bez wyraźniejszego trigger’a, czyli “pretekstu technicznego” nie ma większego sensu. Dogranie luki z zakresu 14.085 – 14.067 punktów jest możliwe tylko w momencie, kiedy rynek utrzymywać będzie zakres R1 a wejście Europy nie zrzuci wykresu od razu. Dlatego dziś kupić się będzie można na podejściu R1 -> PK/S1, jeśli pierwszy opór dnia będzie utrzymywany, lub ew. jeśli po nadbiciu rynek szybko poniżej niego wróci.

Dzisiejsze poziomy PK*: 15.02
R3 = 14.275
R2 = 14.211
R1 = 14.144
PK = 14.085
S1 = 14.026
S2 = 13.963
S3 = 13.895

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here