Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Piątek – ostatni dzień handlu w drugim tygodniu października sprawia, że aż się chce zajrzeć na wykresy. Wczorajsza sesja spełniła zarówno założenia dla sesji porannej – czyli do godziny 14:00, gdzie wchodzi rynek amerykański (pre-market), jak i założenia po uaktualnieniu poziomów i potencjalnych setupów w cyklu publikowanym na resztę sesji. A w nim pisałem: “(…) Mimo wszystko jednak – tak długo jak długo wykres tworzy sekwencje wskazujące na zejście wykresu – jak np. te zaznaczone na wykresie zieloną linią, tak długo trend powinien być respektowany do finalnego wybicia newralgicznego punktu. Jeśli sentyment zostanie utrzymany, wówczas celem będzie dzienne S1 i niżej“.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres DAX M5 18.10.2018
DAX M5 18.10.2018

Tak też się stało – sekwencja spadkowa budująca się przed godziną 14:00 została oznaczona w podobny sposób jak powyżej i inwestorzy czytający analizę uprzedzeni, że trend budował napięcie spadkowe. A, że sekwencja została utrzymana, S1 zostało zaliczone, które było wczorajszym targetem dla pozycji krótkich z pierwszej już sekwencji – oraz dalsze zejście również się odbyło. Co prawda maksymalny możliwy zasięg szacowany był na poziom S2, który został przełamany bez większych problemów, jednak mimo wszystko przebieg sesji zadowalał. Bez przedłużania – co dziś możemy zobaczyć na rynku?

DAX intraday

Jeśli chodzi o podejście średnioterminowe – opisane ono było pokrótce (a może raczej przypomniane) podczas dzisiejszej porannej odprawy live. Krótko zwieńczając tamtejsze słowa – po wybiciu marcowych dołków target dla niemieckiego indeksu pojawił się w okolicach poziomu 10.825 – i tak długo, jak długo sygnał nie zostanie zanegowany wyjściem powyżej 11.880 tak długo cel jest w grze.

Z kolei jeśli chodzi o podejście intraday na dzisiejszą sesję. Tutaj nie ma większego problemu i zasada na dziś będzie stosunkowo prosta. Wczorajsze otwarcie dnia pokrywające się z sekwencją, która spowodowała znaczne obniżenie wykresu – stanowi na dziś istotną strefę oporową i wyznacznik ruchu zarazem. Tak długo, jak niemiecki indeks znajduje się poniżej tej strefy, tak długo nadal presja podażowa powinna się pojawić finalnie do poziomów dzisiejszego poziomu S1 11.400. Z kolei przejście tego poziomu będzie dla mnie sygnałem powrotu pod poziom newralgiczny 11.880.

wykres DAX M5 19.10.2018
DAX M5 19.10.2018

Warto również pamiętać – że dzisiejsze poziomy pivotów są bardzo rozstrzelone, tworząc relatywnie duży przedział pomiędzy wsparciami a oporami intra. Wynika to oczywiście z wczorajszego – dość wzmożonego ruchu, dlatego na dziś z rezerwą trzeba podchodzić do ruchów pomiędzy strefami i wytyczanymi zasięgami na ich podstawie. To, że wczoraj odbył się spory ruch nie oznacza, że dziś musi być ponownie.

Podsumowując: Dziś znajdujemy się pomiędzy ważnymi poziomami i raczej podczas dzisiejszej sesji skupiłbym się na wytworzonych sygnałach podczas sesji, aniżeli jakiś mocno wyczekanych – bo do takich może wykres dziś nie dojść. Może – nie musi, warto pamiętać. Na dziś sugerowane jest przestrzeganie wytworzonych sekwencji oraz pogląd na wolumen wraz ze średnią SMA50 jako standardowa krocząca dla interwału M1/M5.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 19.10
R3 = 12.206
R2 = 11.900
R1 = 11.711
P.P = 11.594
S1 = 11.405
S2 = 11.288
S3 = 10.982

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here