Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajszy poziom wsparcia na poziomie 12.320, o którym wspominałem w analizie idealnie wpasował się w pojęcie “obrony ostatecznej”. Wykres sześciokrotnie próbował przebić strefę, ale za każdym razem wsparcie wykonywało swoją powinność jak należy.

Dax – M5, przegląd sesji

Oczywiście, taka sytuacja może wprawiać niektórych traderów w białą gorączkę, ponieważ praktycznie od trzech sesji niemiecki indeks wysyła wyraźne (choć jeszcze nie dość stanowcze) sygnały dla kampanii średnioterminowej sell. Pisałem o tym zarówno wczoraj – jako o omenie w postaci podwójnego szczytu, jak i kilka sesji wstecz w prostrzej postaci słabszego otwarcia oraz wykończenia impetu dalszych wzrostów, które są coraz to mniej widoczne.

Nie ma nic szczególnego w wczorajszym przebiegu sesji, dlatego nie przedłużając od razu przejdę do dzisiejszych możliwych scenariuszy dla sesji intraday.

Dax Intraday

Dzisiejsze otwarcie po raz kolejny wpisuje się idealnie w to, co wiemy już od kilku sesji wstecz – średnioterminowy sygnał short nadal jest w grze i nie został dotychczas zanegowany. Co więcej – słabsze otwarcia / zamknięcia indeksu coraz mocniej o tym przypominają. Dzisiejsza luka spadkowa na indeksie nie jest już tak ochoczo dogrywana, przynajmniej w pierwszych trzydziestu minutach handlu. Jeśli dziś jest “ten” dzień, gdzie niedźwiedzie w końcu zakończą zaplanowaną wycieczkę, a czas przyjdzie na krótki wyjazd byków – wówczas sesja może zapowiadać się całkiem ciekawie. Nie, żeby od razu Armagedon, ale..

D-Day

Jeśli dziś jest ten dzień, wówczas poziom 12.300 powinien zostać przełamany z kretesem. Jeśli pamiętacie z wczorajszej analizy – poziom 12.320/300 został wyznaczony jako bardzo silne wsparcie intraday, dziś jest podobnie, z tym, że 12.320 już pękło. Dla serii short najważniejsze jest przełamanie poziomu 12.300, aby móc powiedzieć, że walca czas zacząć. Wówczas targety dla pozycji krótkich to odpowiednio: TP – 12.255, TP2 – 12.170. Co daje bezpośrednio +45 pkt oraz +130 pkt na pozycję. W takim wypadku, SL po przełamaniu strefy nie może być większy niż 15 pkt, lub pozycje muszą być wzięte z wyższych poziomów dla lepszego risc ratio.

Jeśli wyższe poziomy, wówczas nawet dojście w okolice dzisiejszego poziomu PV wydaje się być dobrym miejscem. Dopiero przejście tego poziomu (12.350) zaneguje “ten dzień”. Wszystko jednak w bliskich okolicach poziomu a widocznym nastawieniem pro-spadkowym może być dobrym miejscem dla pozycji krótkich, jednak, z nieco większym SL.

invest

Na dziś pozycje długie nie są zaplanowane, wynikną tylko i wyłącznie z układu na wykresie w ciągu sesji handlowej między 09:00 – 11:00. Ciężko na chwilę obecną powiedzieć coś sensownego dla serii long, podczas gdy wszystkie znaki na niebie wskazują coś zgoła innego. Jeśli długie dziś, to tylko na krótkie ruchy 10 – 25 pkt i raczej blisko okolic wsparć – tych z PV oraz tych utworzonych podczas przebiegu sesji.

Warto jeszcze wrócić uwagę, że opcje na poziomie 12.000 oraz 12.400 przechodzą prawdziwy renesans. W ciągu ostatniego tygodnia handlu, poziom 12k dwukrotnie zwiększał ekspozycje do 20k wartości położonych kontraktów i spadał do 16k. Natomiast poziomy 12.400 jeszcze tydzień temu oscylowały wielkością na poziomie 6k, dziś podchodzą pod dwu-krotność tej sumy. To może być ciekawa wskazówka dla graczy intraday.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 27.09
R3 = 12.535
R2 = 12.443
R1 = 12.387
P.P = 12.351
S1 = 12.295
S2 = 12.259
S3 = 12.167

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDJPY – Outside Bar na kluczowym oporze. Czas na korektę?
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Alior Bank – nadrobi zaległości?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here